העונש על הפצת שמועות בוואטסאפ
 
אאא

שוב, כמו בכל פעם שמתרחש אסון או אירוע הנתון תחת הצנזורה, המטילה איפול מוחלט על פרסום הפרטים, קבוצות הוואטסאפ והרשתות החברתיות הוצפו אמש (שני) בהודעות שקריות ומרושעות על מימדי האסון כמו גם על זהות הנפגעים.

השמועות טענו כי באירוע התרסקות המסוק נפגעה אישיות בכירה, חלק מהשמועות אף ציינו כי מי שנפגע בהתרסקות הוא הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט.

באחת ההודעות שהופצה בוואטסאפ נכתב: "לא לפרסום! הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, הוא ככל הנראה ההרוג בהתפוצצות המסוק הערב". ההודעה אף ציינה את תולדות חייו והתפקידים שמילא בשירותו הצבאי.

שמועות אחרות "הסתפקו" בטענה כי ההרוג בהתרסקות הינו "אישיות בכירה", ואחרים טענו כי מדובר במפקד בסיס חיל האוויר.

השמועות, שכמובן לא היו נכונות כלל וכלל, פרחו להן ועפו מקבוצה לקבוצה כאשר הם זורעים בהלה מיותרת.

בהודעה שהוציא דובר צה"ל לאחר חצות הלילה בה הותר לפרסום דבר אסון ההתרסקות, הוא נאלץ להתייחס לשמועות ולהכחישן. "דובר צה"ל מוסר כי כל שמועה בדבר מותם או פציעתם של מפקדים נוספים באירוע היא אינה נכונה", נמסר.

באסון ההתרסקות אמש נהרג רב-סרן במילואים דודי (דוד) זהר, טייס מסוק אפאצ'י בן 43 מחיפה. קצין נוסף בדרגת סגן נפצע באורח קשה מאוד והוא מורדם ומונשם.

לוויתו של רב-סרן (מיל') דודי (דוד) זהר ז''ל , תערך היום (שלישי), בשעה 18:30 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

מתחקור ראשוני עלה כי הטיסה במסוק אפאצ'י מסוג "פתן" של "טייסת מגע הקסם", אמנם עברה בשלום, אולם לפני הנחיתה, סמוך לשעה 21:00, הנווט הודיע למגדל הפיקוח על תקלה טכנית. המסוק המשיך להתקרב לנחיתה אך כשהיה בגובה מגדל הפיקוח הוא התרסק אל הקרקע בין שני המסלולים בבסיס.