העונש על הפצת שמועות בוואטסאפ
 
אאא

"אני מקווה שהשר לבטחון פנים יפעילו את יחידות הסייבר ללכד את אותם בני בליעל וחסרי האחריות שהפיצו שמועות זדוניות", כך אומר אבי בניהו, יועץ תקשורת ודובר צה"ל לשעבר, בשיחה עם "כיכר השבת", בעקבות גל השמועות שהופץ אמש (שני) בוואטסאפ בעת שהוטלה צנזורה על אסון התרסקות המסוק הצה"לי.

בשיחה עם "כיכר השבת", אומר בניהו כי "אתמול בלילה, אנשים שאני יכול לקרוא להם בני בליעל וחסרי אחריות, הפיצו שמועות זדוניות ברשתות החברתיות כביכול בתאונת המסוק נספה הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. שמועות אחרות דיברו על שר הבטחון או מפקד חיל האוויר".

"השמועה הרעה, שרק מוח מפלצתי יכול להפיץ אותה, הכתה את כל המדינה", אומר אבי בניהו. "אני אישית קיבלתי עשרות פניות מאנשים בכירים, לקוחות ובני משפחה שמכירים את קרבתי לצה"ל, בנוגע לנכונות השמועות שעשו כנפיים והכחשתי כמובן".

לדבריו, "הזמן בו קיים האיפול נועד בכדי שיוכלו להודיע למשפחות בצורה מסודרת ולא כדי לזרוע בהלה. זה ערך ישראלי ששומרים עליו שנים. בזמן ה"מת" הזה, בני בליעל ופוחזים שמפיצים את השמועות - ואני זוכר ב'צוק אית'ן שלמדנו שבחלק מהמקרים זה התחיל בקבוצות של החרדים, ואני זוכר שפעלנו - אני ואתה יחד עם ראש אכ"א, למנוע את התופעה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

"אני משבח את הפעילות של 'כיכר השבת' במבצע. בזמנו אז הפיצו שמועות על שמות של חיילים שמתו במבצע ואז התברר שהם חיים וקיימים והם מתו פשוט בוואטסאפ".

בניהו מבקש להדגיש כי בניגוד לשמועות החדשות שרצות, "לא התכוונתי שהחרדים הפיצו אתמול את השמועות, רק הזכרתי שבצוק איתן חלק מהמפיצים היו חרדים".

"אין סליחה ומחילה וכפרה לכך, לא בבית דין של למעלה ושל למטה", אומר בניהו בכאב. "אני מקווה שהשר לבטחון פנים יפעילו את יחידות הסייבר ללכד את אותם אנשים. נכון שאנחנו דמוקרטיה אבל אסור לנצל אותה לרעה וצריך להבטיח שבעניינים של מוות ושכול לא לפגוע במשפחות"