אאא

עיריית אלעד הודיעה כי תערוך בשבוע הבא לבני הישיבות בעיר זיץ מיוחד בהשתתפותו של הזמר מוטי שטייניץ. ההודעה על קיומו של הזיץ התפרסמה בקרב התושבים באמצעות הקלטה בה נשמע ראש העיר ישראל פרוש כשהוא מזמין את בני הישיבות והאברכים לזיץ מיוחד "עם שעה של קורת רוח רוחנית ושבת אחים", כלשונו.

פרסום ההופעה בעיר אלעד מגיע בתזמון מעניין, שכן רק בתחילת השבוע הודיעה עיריית ביתר עילית על ביטול זיץ שהיה אמור להיערך עם הזמר מוטי שטיינמץ בעיר ביתר.

הזיץ בביתר עילית בוטל בעקבות הוראת רבני העיר שלא לקיים את האירוע - זאת למרות פרסום מכתב של משמרת הקודש והחינוך המבהיר כי ניתן לערוך הופעות ואירועים לגברים בלבד.

גורם בעיריית ביתר עילית אמר ל'כיכר השבת': "עבדנו רבות על האירוע, זה כואב מאוד לבטל ערב מושקע כזה, אבל כמי שאמונים על ציות לרבני העיר ולבית הדין, ברגע שבית הדין מתנגד - אין לנו שום מקום לשיקול דעת בעניין, ולמרות ביטול האירוע העירייה מספקת לתושבים שלל אירועי תרבות אחרים, הכוללים מופעי הצגות לבני נוער וילדים בביתר-לנד".

בעיריית אלעד מסרו בתגובה כי "לאירוע יש פיקוח ואישור של משמרת הקודש והחינוך". עוד מציינים בעיריית אלעד כי זו שנה שלישית ברציפות שהזיץ נערך בעיר".