אאא

אישה חרדית כבת 40 נחנקה אמש (שלישי) במהלך ארוחה במסעדת בשרים ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן, איבדה את הכרתה ופונתה במצב אנוש לבית החולים 'שיבא' בתל השומר. הבוקר נקבע מותה בבית החולים.

בשעה 22:30 הוזעקו כוחות ההצלה אל המסעדה בעקבות דיווח על אישה שנחנקה ואיבדה את הכרתה.

באותה עת שהתה במסעדה חובשת מד"א שזיהתה את האישה משתנקת, מיהרה לגשת אליה והחלה בביצוע פעולות ראשוניות כדי לחלץ את המזון שהיה תקוע בגרונה. במהלך הטיפול, האישה התמוטטה ואיבדה את הכרתה והחובשת החלה בפעולת החייאה אליה הצטרפו כוחות נוספים.

החובשת, סימה טנגי, סיפרה: "ישבתי עם בעלי במסעדה כשלפתע ראיתי אישה כבת 40 משתנקת בסמוך אלי. מיד ניגשתי אליה ותוך כדי שאני מנחה את בעלי לגשת במהירות לרכב ולהביא לי את תיק הציוד הרפואי של מד"א שיש ברשותי ביצעתי פעולות ראשוניות מהירות על מנת לנסות ולחלץ את המזון שהיה בגרונה.

תוך כדי הטיפול הרפואי היא התמוטטה ואיבדה את הכרתה, יחד עם מלצרית ביצעתי בה פעולות החייאה בסיסיות ובתוך דקות בודדות צוות הניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע למקום המשיך את הטיפול הרפואי, הפאראמדיק חילץ מגרונה את המזון תוך שימוש בציוד רפואי מיוחד והיא פונתה במצב קשה מאוד לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה".

מאיר פרומוביץ חובש רפואת חירום של איחוד הצלה: "כשהגעתי למקום סייעתי בפעולות ההחייאה לאחר שאזרחים החלו בהחייאה על הגברת שאיבדה את ההכרה כתוצאה מחנק תוך כדי שהותה במסעדה. תוך כדי פעולות ההחייאה בסיוע מתנדבים נוספים הצלחנו לשחרר את חתיכת הבשר שגרמה לה לחנק והיא פונתה במצב אנוש לבית החולים תל השומר שם ינסו הרופאים להציל את חייה".