אאא

אחרי הדוחות הלא מחמיאים של טבע ומיילן, חברות הפארמה הגדולות בת"א - חברת הפארמה השלישית בגודלה (בבורסה המקומית), פריגו, מפרסמת דוחות מעודדים - עם הפסד נמוך מהתחזיות.

פריגו דיווחה על הפסד של 70 מיליון דולר ברבעון השני של 2017, 49 סנט למניה - בשעה שציפיות האנליסטים עמדו על הפסד רחב הרבה יותר, של 95 סנט למניה.

הכנסות פריגו הסתכמו ב-1.24 מיליארד דולר, וגם כאן מעל תחזיות השוק שעמדו על 1.18 מיליארד דולר. מניית פריגו נחלשה ב-20% מתחילת השנה בעוד שמדד S&P500 עלה ב-11%. הדוח הרבעוני מקפיץ היום את המניה התל אביבית במעל 10%, לאחר זינוק של 10% של מניית פריגו אמש בניו יורק.

לפני חודשיים החליט דירקטוריון החברה להחליף את המנכ"ל ג'ון הנדריקסון, 14 חודשים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד בתפקיד. הנדריקסון עובד בפריגו מאז 1989, ורק באפריל 2016 החליף את המנכ"ל האגדי שלה, ג'ו פאפא שכיהן כמנכ"ל החברה במשך 10 שנים רצופות.

הנדריקסון עדין מנהל את פריגו והוא נשאר בחברה עד למציאת מחליף. פריגו נמצאת בלחץ מצד בעלת מניות אקטיביסטית, חברת ההשקעות סטארבורד (Starboard) המחזיקה 4.6% ממניות החברה, שדורשת מפריגו להתמקד בעסקי הליבה שלה. לשיטתה, ערך השוק של פריגו אמור היה להיות גבוה בהרבה, והערכת החסר של החברה נובעת מכך שהנהלת החברה גרמה לפגיעה בביטחון המשקיעים.