אאא

אגדת השחמט, גארי קספרוב ישתתף השבוע בטורניר שחמט בינלאומי בסנט לואיס בארה"ב עם מיטב השחקנים, בהם ארבעה הממוקמים בעשירייה המובילה בעולם. קספרוב יתחרה בטורניר, שיתחיל מחר (שני), 12 שנה אחרי שפרש ממשחק פעיל.

קספרוב, שבהיותו בן 22 היה לאלוף העולם הצעיר ביותר שידע עולם השחמט, שלט בענף 15 שנה, והשתתפותו האחרונה בטורניר בינלאומי הייתה במרס 2005. מאז התפנה לעסקים ועלה לא פעם לכותרות לאחר שלא חשש להתבטא בחריפות נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כמו גם ידוע בהתנגדותו החריפה לדונלד טראמפ.

כעת הוא ישים בצד את העסקים ואת הביקורת על הנשיא הרוסי ויגיע להשתתף בטורניר. המדורג ראשון בעולם, מגנוס קרלסן הנורבגי, לא ישחק בטורניר. "באתי להוריד את ממוצע הגיל בתחרות", התבדח קספרוב בן ה-54 בחשבון הטוויטר שלו.

קספרוב שנחשב לאחת הדמויות היותר נחשבות בעולם השחמט צפוי להתחרות על המקומות הראשונים אם כי המומחים מתקשים לראות אותו מנצח בקלות את השחקנים הצעירים ששולטים היום בתחום. קספרוב מצדו התבדח עוד על גילו וכתב "אל תקברו אותי עדיין", כשהוא מתייחס לכך שבעיתונות נכתב כי חצי מהמתחרים מולו עוד לא נולדו כשזכה באליפות העולם הראשונה שלו.