אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ראשון) בכנס חתימת הסכמי גג באשדוד והתייחס לפעילות איראן בסוריה. "היום קיבלנו בממשלה סקירה מראש המוסד על האתגרים הביטחוניים שאנחנו עומדים לפניהם. אני אתן תמצית, משפט אחד – דאע"ש יוצא, איראן נכנסת. פשוט" אמר.

"אנחנו מדברים בעיקר על סוריה. עכשיו, המדיניות שלנו ברורה. אנחנו מתנגדים נחרצות להתבססות הצבאית של איראן וגרורותיה, ובראש ובראשונה חיזבאללה בסוריה ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל. כך אנחנו פועלים. אנחנו שומרים על המדינה ועל גבולותיה".

נתניהו בחתימה על הסכם הגג באשדוד  (צילום: פלאש 90)
נתניהו בחתימה על הסכם הגג באשדוד (צילום: פלאש 90)
הגדלה

נתניהו הוסיף ואמר: "אנחנו מחזקים את צה"ל ומחזקים את כוחות הביטחון כל הזמן, כדי להבטיח את הביטחון. כי קודם כל אנחנו יודעים שכדי לבנות את הארץ וכדי להיבנות בארץ אנחנו צריכים לשמור על הארץ. זה הדבר הראשון. בפרשה כתוב "לא על הלחם לבדו יחיה האדם", קודם כל צריך ביטחון כדי לחיות ואנחנו שומרים על הביטחון".

נתניהו התייחס לתנופת הבנייה ולהסכמי הגג שנחתמו באשדוד ואמר: "באתי לאשדוד בפעם הראשונה כילד. היו פה כמה בתים וכמה נתיבים, שהפכו בינתיים לכבישים. אני זוכר ששרנו אז: "אנו באנו ארצה, לבנות ולהיבנות בה". עמדנו פה באשדוד והסברנו שאנחנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה, והיום אנחנו רואים את תנופת הבנייה הכבירה הזאת והיא מתרחשת במאמץ אדיר שמובילים השרים, משה כחלון ויואב גלנט, ועכשיו גם שר הבריאות. אנו עובדים יחד כדי לבנות את המדינה שלנו, לבנות את הארץ שלנו - בכל הדרכים. המדהים הוא שאני מסתכל בפרספקטיבה של עשרות שנים, אני מדבר כמעט על 60 שנה, שאנחנו עושים את זה, מה שבא לידי ביטוי כאן באשדוד, אבל אתם רואים את זה ברחבי הארץ".

"אנחנו עושים זאת תוך כדי זה שיש מולנו אתגרים ביטחוניים שלא היו ואינם קיימים מול שום מדינה אחרת, וזה מגדיל את ההישג".

נתניהו הערב באשדוד. איראן משלטת על סוריה (צילום: רועי עידן)

באשר ליוקר המחיה אמר נתניהו: "אחרי הביטחון צריך לחם, אז מפתחים את הכלכלה, בלי עין הרע. מורידים את מחירי מוצרי המזון בכל מיני אמצעים - אנחנו עושים את זה, אבל אנחנו צריכים גם לפתח דברים אחרים. מפתחים את התחבורה, מפתחים כאן באשדוד פיתוח עצום. אנחנו משקיעים כאן בנמל שני, בהון עתק, כמה מיליארדי שקלים, כדי לבנות נמל שני באשדוד. אני רוצה לחבר את זה לנתיב תחבורתי גם לאילת, שיהיה כאן גשר יבשתי בין אסיה לאירופה, ואשדוד יהיה נמל שמקשר ביניהם. שני נמלים, זה חשוב".

נתניהו עם שר הבריאות ושר האוצר באשדוד  (צילום: פלאש 90)
נתניהו עם שר הבריאות ושר האוצר באשדוד (צילום: פלאש 90)
הגדלה

ראש הממשלה התייחס בדבריו גם לתכניותיו להקים מכון להתפלת מים באשדוד ואמר: "אנחנו בונים כאן מכון להתפלת מים, יש לכם תחנות כוח, יש כאן בית חולים. "לא על הלחם לבדו", צריך גם מרפא. דיברתי עכשיו עם השר כחלון על המ"מים – מזון, מלבוש, מרפא. עמדנו כאן על דיונה לפני כמה שנים טובות, והצבעתי שם ואמרתי: "פה, פה יקום בית חולים" - והנה הוא קם. אנחנו מתרגשים לקראת הפתיחה הזאת, אנחנו יודעים מה המשמעות של זה, כי המשמעות היא לכל תושבי הארץ, לוותיקים ועולים חדשים, לחילונים ודתיים וחרדים. אשדוד זה מיקרוקוסמוס של כל מדינת ישראל, והפיתוח של כל האלמנטים האלה זה כמובן דבר שנעשה במשותף לכל משרדי הממשלה. כולנו מובילים כאן את האמצעים הדרושים כדי שנבנה את הארץ וניבנה בה".

החתימה על ההסכם  (צילום: פלאש 90)
החתימה על ההסכם (צילום: פלאש 90)
הגדלה

עוד אמר נתניהו: "יש כמובן דבר אחד נוסף שמוכרחים כדי לחיות - זה מגור. המ"ם הזה, מגור - צריך דיור. כאן אנחנו יודעים שיש מאמץ ייחודי, אני מבין את כל המכשולים, אני מעריך את הדרך שבה התגברו עליהם, וזה כמובן לבנות כאן שלושים אלף יחידות דיור נוספות. אשדוד היא עכשיו עם אוכלוסייה של כ- 220-250 אלף, אנחנו נגיע למטרופולין, רק עם הצעד הזה, של כ-350 אלף ואפילו יותר. 350 אלף זאת כבר עיר גדולה. יש בה את כל האלמנטים של תרבות ושל תעסוקה, של פיתוח ושל תחבורה, וכמובן של תעשייה חדשה ושל סביבה ירוקה. כל הדברים הללו על שפת הים התיכון בעיר אשדוד, שהולכת ונבנית כעיר ואם גדולה בישראל, אני חושב שהדברים הללו מבטאים את תמצית המדיניות שלנו. אני יכול להגיד שאני מסתכל על זה בפרספקטיבה עכשיו של למעלה מחצי מאה שנים, החזון הציוני מתגשם בכל רחבי מדינת ישראל וארץ ישראל, אבל הנה, אם אתם רוצים לראות אותו מתגשם בצורה היפה שלו או בצורה האמיתית שלו, בואו לאשדוד ותרכשו כאן דירה".

נתניהו בנאומו באשדוד  (צילום: פלאש 90)
נתניהו בנאומו באשדוד (צילום: פלאש 90)
הגדלה