אאא

ב'מוקד החירום הבינלאומי' של איחוד הצלה התקבלה בשעה האחרונה (שלישי) קריאה על ילדה כבת 3 שטבעה בבריכה פרטית בווילה אותה שכרה משפחתה החרדית כחלק מחופשת בין הזמנים בעיר אילת.

הטיפול שהוענק לה על ידי מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה הציל את חייה, וכעת היא מאושפזת בבית החולים במקומי ומצבה מוגדר בינוני.

אור מאיר מימון חובש רפואת חירום באיחוד הצלה מתאר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בילדה ללא הכרה לאחר שטבעה בבריכה פרטית של וילה בו שהתה עם בני משפחתה לרגל ימי החופשה. למרבה הנס תוך כדי הטיפול הרפואי ופעולות ההחייאה בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה היא שבה להכרה מלאה ופונתה להמשך בדיקות בבית החולים יוספטל שבסמוך".

בתוך כך, בבית מלון ליד ים המלח המושכר בימים אלו למשפחות חרדיות, טבע בשעה האחרונה ילד בן 4 בבריכת המלון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה ששהו בבית המלון הגיעו מיידית והעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, ומצבו מוגדר כעת בינוני.

שלמה ואיציק בנזימן חובשי רפואת חירום באיחוד הצלה תיארו: "בימים אלו אנו שוהים יחד עם בני המשפחה בבית המלון ונמסר למוקד הבינלאומי של איחוד הצלה על ילד שטבע בבריכת בית המלון. ירדנו מיידית למקום עם הציוד הרפואי ותוך כעשרים שניות התחלנו להעניק לו טיפול רפואי ראשוני וסיוע נשימתי".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לכלל האזרחים לפקוח עין ולא להשאיר ילדים בקרבת בריכות מלאות במים (בפרט בריכות ביתיות) ללא השגחה צמודה, ובסיום השימוש בבריכה ראוי ומומלץ לרוקן את המים בכדי למנוע אסונות.