אאא

חברי הכנסת החרדים מש"ס ו'יהדות התורה' החברים בוועדת השבת שהקים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיגרו לו אמש (חמישי) מכתב בו הם דורשים לעצור את עבודות השבת המתוכננות ברכבת ישראל בשבת הקרובה.

במכתבם כותבים חברי הכנסת יואב בן צור, אורי מקלב, מכאל מלכיאלי וישראל אייכלר: "בשבת הקרובה ובשבת שלאחריה מתוכננות להתבצע עבודות תשתית על ידי רכבת ישראל בחסות משרד התחבורה ובגיבוי משרד העבודה, בניגוד לסיכומים והבטחות המושתתות על שמירת הסטטוס קוו ושמירת השבת במרחב הציבורי".

לדבריהם: "מדיניות הממשלה המוצהרת והמוסכמת הינה לקדש את קדושת השבת כערך עליון ולמנוע את היותה של השבת יום ככל הימים. אנו פונים אליך מתוקף תפקידך כמי שעומד בראשות הממשלה לדרוש קיום ויישום מדיניות הממשלה המוסכמת, ועל כן עליך להורות על הפסקת העבודות בשבת לחלוטין".

כמנהגם בחודשים האחרונים, החכי"ם החרדים משגרים איום לעבר נתניהו: "אנו מבהירים, כי בשום פנים ואופן לא ניתן יד לשום היתר או הקלה בפגיעה בשבת, בכך שעבודות תשתית ותחזוקה מלכתחילה מתוכננות להיעשות ולהתבצע בשבת פעם אחר פעם בחסות ובגיבוי משרדי ממשלה, תוך הפרה של מדיניות הממשלה ורמיסת שבת קודש ופגיעה באבני היסוד של העם היהודי".