אאא

נדיר למצוא קבוצת אנשים בלי האחד שמתחילה לבצבץ לו קרחת קטנה במרכז הפדחת ועתידה להתפשט לכל הראש ולנצנץ למרחקים. האנשים שסובלים מהתקרחות מנסים בכל כוחם להלחם בתופעת הטבע הזו, הם משנים תזונה ומאביסים עצמם בכדורים שונים שמבטיחים סוף להתקרחות, וחלקם המיואש עובר השתלות שיער שישווה להם מראה צעיר וגולש.

אך יתכן כי בתוך מספר שנים תופעת ההתקרחות תהיה נחלת העבר, חוקרים ממספר אוניברסטאות ברחבי ארה"ב טוענים כי תופעת ההתקרחות נובעת מהאופן שבו תאי הגזע שלנו מפרקים גלוקוז במחזור הדם שלנו, תוצאות המחקר עתידות להוביל לפריצת דרך בטיפול בבעיית הנשירה.

על פי המחקר שהתחיל כבר לפני מספר שנים, אך את פריצת הדרך המשמעותית שלו רשם בתקופה האחרונה, הגלוקוז עובר עיבוד במחזור הדם לחומר שנקרא פירובט שהיא סוג מסוים של חומצה. תאי הגזע יכולים לפרק את הפירובט בשתי דרכים: הראשונה היא להפוך אותו למיטוכונדריון שייצר אנרגיה לגוף, והשנייה היא להפוך אותו לחומצה לקטית.

האמת היא, שגם אנחנו לא הבנו יותר מדי מהשורות האחרונות, אך הדבר החשוב שהבנו הוא שהפתרון לבעיה שמדירה שינה מעיני רבים וקרחים צומח לו במהירות, והולך להחזיר לכל אותם המתקרחים את שמחת חייהם.