אאא

אגף המבצעים של משטרת ישראל, ערך אתמול (ראשון) במנחת המערך האווירי במרכז הארץ, טקס לרגל קבלת ארבעת המסוקים החדישים מדגם H-125 ושילובם בפעילות המבצעית של המערך האווירי.

במשטרה מציינים כי "ערך מוסף משמעותי נוסף של המסוקים החדשים, הוא בתחום הכבאות וההצלה. המסוקים יאפשרו הרחבת היכולות הקיימות בכל הנוגע לכושר הנשיאה ויכולות התדלוק. יכולות אלו יאפשרו מתן מענה מיטבי בכל הנוגע להטסת כוחות חילוץ והצלה ועתודה לכיבוי שריפות".

בתוך כך, בסמוך למנחת המשטרתי בו נערך הטקס, ביצעו צמד מסוקים, האחד חדש והשני – מסוק ישן, מטס מיוחד בסיומו נחת המסוק החדש ביחידה בפני באי הטקס ואילו המסוק הישן נפרד לשלום והמשיך בדרכו לנחיתה אחרונה מחוץ ליחידה.

עוד נחנכה במעמד החגיגי, גם סככת המסוקים החדשה, שנבנתה על פי תקנים בינלאומיים בתחום התעופה ובהתאמה לצרכים המבצעיים של המערך האווירי, בדגש על קבלת המסוקים החדשים.

הכינוי הנבחר למסוקים החד מנועיים הינו "כחל". הכחל, היא ציפור נפוצה בישראל. תעופתה קלילה, אך חבטות כנפיה קצובות וחזקות.

צבעה הדומיננטי כחול (מכאן שמה) מה שמאפיין גם את סמלי המשטרה ודגל המדינה ו... מסוקי משטרת ישראל. כך היא אף מסווה עצמה על רקע השמיים הכחולים, עד שלעיתים, לא ניתן להבחין בה.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך אמר בטקס כי "היחידה האווירית של משטרת ישראל מהווה שובר שיוויון בביצוע משימותיה המגוונות של משטרת ישראל, בין היתר, בלחימה בפשיעה ובטרור, בתחום הסדר הציבורי, במאבק המתמשך בתאונות הדרכים, בכיבוי שריפות מהאוויר ובתחום השירות לציבור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"המסוקים החדשים מתקדמים מבחינת יכולת מבצעית, כושר נשיאה, חוזק, מהירות והתמודדות עם מזג אוויר, והם נפוצים ביחידות משטרה מתקדמות בעולם כולו, בעיקר בשל התאמתם הגבוהה למשימות משטרה. בחודשים האחרונים נקלטו המסוקים החדשים במערך האווירי של משטרת ישראל בתהליך סדור עם כלל השותפים.

"אין לי כל ספק, כי מסוקים חדשים אלו ביחד עם מחויבותם האדירה של אנשי היחידה האוירית, ישדרגו את יכולותיה של משטרת ישראל בעמידה איתנה מול האתגרים השונים הנקראים לפתחנו מדי יום".

יצוין כי במסוקים החדשים הותקנו התקנות ייעודיות של מערכות תצפית, שליטה ובקרה, ניהול משימה, קשר ושידור תמונה, אשר אופיינו בהתאם לצורך המבצעי של משטרת ישראל.

כיום התקבלו 4 מסוקים מסוג H-125 (חד מנועי) ובהמשך יובאו ארצה שני מסוקים מסוג H-145 (דו מנועי), כאשר כל השישה נחשבים מסוקים מתקדמים מבחינת יכולת מבצעית (כושר נשיאה, חוזק, מהירות והתמודדות עם מזג אוויר) ונפוצים ביחידות משטרה מתקדמות בעולם כולו.