אאא

ביל גייטס וריצ'רד ברנסון השקיעו 17 מיליון דולר בסטארט-אפ ממפיס מיטס (Memphis Meats) שמפתח בשר ידידותי לסביבה. בסבב הגיוס השתתפו גם אנג'לים כקימבל מאסק (אחיו של אלון מאסק) וקייל ווט, ממייסדי טוויץ'.

קצת קשה, במיוחד לטבעונים שבין קוראינו, להגדיר בשר כ"ידידותי לסביבה", שכן גידול חיות משק גורם לבירוא יערות והרס סביבות מחייה של בע"ח, זיהום אוויר בדמות פליטת גז מתאן וסבל בל יתואר לחיות עצמן. ואולם, ממפיס מיט מבקשת לשנות את התמונה – הודות לבשר שמגודל במעבדה מתאי בעלי חיים.

שוק הבשר המלאכותי כולל כמה מתחרות, שחלקן כבר הצליחו להדגים את תוצרתן – שבינתיים, אין לה טעם של בשר אמיתי. גם הייצור עצמו עדיין יקר מאוד ופאונד (453 גרם) של בשר מלאכותי עולה סביב 18 אלף דולר.

ואולם, טבעי שנדבן כגייטס יתחבר למטרה שכזו – אם לא למען בעלי החיים, אז למען כדור הארץ; קרן ביל ומלינדה גייטס משקיעה מזה שנים רבות במיזמי אימפקט רבים, בדגש על כאלה שנועדו לשפר את מצבם הבריאותי, החינוכי והכלכלי של אוכלוסיות חלשות במדינות מתפתחות. אם ההימור של גייטס הוא נכון, ממפיס מיטס תוכל להפיק תוצר שישפר את חיי אנשים ובעלי חיים בעולם כולו.