אאא

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי מרכז כנגד המחבל איסמעיל אבו עראם, בן 19 מאזור חברון, שביצע לפני כחודש את פיגוע הדקירה במרכול ביבנה בו נפצע באורח אנוש ניב נחמיה, שאמש שוחרר לביתו.

מכתב האישום עולה כי המחבל שהתחזק מבחינה דתית, קיבל השראה ועידוד לקיים "מצוות ג'יהאד נגד הכיבוש היהודי- ישראלי". כחלק מהתחזקותו הדתית ביצע הנאשם "עומרה" במהלך חודש הרמדאן האחרון ושהה בסעודיה במשך כ-12 ימים. במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד, הנאשם החליט לרצוח יהודי ישראלי, באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל.

 המחבל דוקר את ניב בכל הגוף (צילום: מצלמות אבטחה)

בכתב האישום נכתב כי "לשם ביצוע מעשה הטרור יצא הנאשם ב-2.8.17, מביתו אל תוך שטחי מדינת ישראל, ללא היתר חוקי לכך. הנאשם החליט לבצע את זממו באדם שמוכר לו כמעסיקו לשעבר, באמצעות סכין אותה ישיג ומיכל גז פלפל אותו הביא עמו. הנאשם הגיע בתחבורה ציבורית אל יבנה. משלא עלה בידו לאתר את מעסיקו לשעבר, החליט כי יבצע את הפיגוע כלפי קורבן אחר, באמצעות סכין אותה יגנוב מהמרכול הסמוך. לשם כך, נכנס אל המרכול, הגיע למעבר בו מוצגות סכינים למכירה, נטל לידיו סכין בעלת להב באורך 15 ס"מ והסליקה במכנסיו.

"בהמשך, פנה הנאשם לאתר קורבן, גבר יהודי. במהלך שיטוטיו בין מעברי המרכול איתר הנאשם את סגן מנהל סניף המרכול, בעודו מסדר מוצרים במעבר. הנאשם הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, וחרף פציעותיו הקשות, נאבק הקורבן בנאשם, תוך שהשליך לעברו כל חפץ שאיתר בסמוך אליו. במהלך המאבק נשברה הסכין ונשמטה מידיו של הנאשם. בשלב זה, הוא הוציא את מיכל גז הפלפל וכשהבחין כי הקורבן נס ממנו, ריסס באמצעות הגז את פניו של הקורבן ובהמשך ברח בריצה מן המרכול. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו לקורבן חבלות קשות והוא אושפז בבית החולים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בכתב האישום מתואר עוד כי "בעקבות זעקותיו של הקורבן, המהומה שהתרחשה במרכול ובריחתם של הנוכחים תוך זעקות "מחבל", רדפו אחרי הנאשם מספר עוברי אורח במטרה ללכוד אותו ולאחר מרדף קצר הצליחו ללכוד את הנאשם עד שהגיעו כוחות המשטרה למקום".

 ניב אתמול לאחר ששוחרר מבית החולים (צילום: אפרת שררה, בית החולים קפלן)

הפרקליטות ציינה בכתבה האישום כי "משנה חומרה נמצא בעובדה כי המשיב, שוהה בלתי חוקי, עשה כל שלאל ידו במטרה להוציא את מעשה הטרור אל הפועל, הפגין קור רוח קיצוני במעשיו, כשהוא מתכנן את מעשה הטרור על כל שלביו ופרטיו, תוך הקפדה יתרה במניעת כל אפשרות לסכלם. אף קיומן של מצלמות אבטחה במרכול לא הניעוהו ממעשיו. בחירתו הקרה את קורבנותיו, שינוי זהות הקורבן לאחר שתכנונו המקורי לא יצא אל הפועל, והשימוש בגז הפלפל לאחר שהסכין נשמטה מידיו במטרה להשלים את משימתו ולהרוג את קורבנו, הכל מתוך מניע לאומני-גזעני מעידים כאלף עדים על נחישותו ומסוכנותו של המשיב".

יצוין כי ניב נחמיה שנפצע באורח אנוש בפיגוע שוחרר אתמול מבית החולים קפלן ברחובות לאחר שיקום ארוך וסדרת ניתוחים אותה עבר.