אאא

מדובר בהמשך לתכנית 'שבת אחים' שהחלה בשנה האחרונה. במסגרת התכנית נערכים ערבי גיבוש מיוחדים אחת לחודש. בערבים האלו, מכירים יהודים עם סיפורי חיים דומים לשלהם, שומעים הרצאות מיוחדות ולומדים בחברותא עם בחורי ישיבה. 

במסגרת הטיול החווייתי, הגיעו "ניצולי כיתות המיסיון" מבתיהם ברחבי הארץ למשרדים הראשיים של הארגון במרכז הארץ ומשם יצאו במיניבוס מיוחד לצפון. התכנית החלה בעיר העתיקה בצפת, שם ערך להם סיור מודרך הרב יואב-זאב רובינסון, מבכירי המרצים ביד לאחים. הסיור כלל תפילה על ציון האר"י הקדוש במתחם בית העלמין בצפת, ביקור בתי הכנסת הייחודים הפרושים בעיר וטבילה במקווה האר"י. 

רגע מיוחד היה בהמשך הטיול, כאשר הקבוצה הגיעה לציון קברם של אביי ורבא, כאשר הרב חנוך גכטמן – מנהל המחלקה להצלה מכיתות המיסיון ביד לאחים, לימד אותם סוגיה בגמרא שבה נזכרו אביי ורבא, ודיבר עמם על הנגשת אור התורה לכמה שיותר יהודים סביבם. 

לאחר ארוחת צהריים ב'מכון אסנט', השתתפו חברי הקבוצה בסדנת מוזיקלית ייחוית עם הרב עמרם מויאל, שלימד אותם על ייחודיות הניגון היהודי. 

היום החוויתי והארוך הסתיים בתכנית ביער ביריה שכללה ארוחת ערב, בליווי מוסיקלי של הרב ניסים בן חיים, שגם חיזק את המשתתפים באמונה ובביטחון בה'. 

מנהל המחלקה, הרב גכטמן, סיפר כי אנשי הקבוצה התרגשו כל כך מהטיול ומהחוויות הרוחניות שהיו שזורות בו, עד שבדרכם חזרה למרכז הארץ, הם התקשרו למכריהם שחברים עדיין בכיתות המיסיון, וניהלו עמם שיחות שכנוע במטרה להוציאם מהכת ולהשיבם ליהדות. "אתם חייבים להכיר את היהדות מקרוב, ולראות איזה אוצר יקר מסתירים מכם אנשי הכת".

הרב רובינסון בסיור בצפת העתיקה. צילום: יד לאחים
הרב רובינסון בסיור בצפת העתיקה. צילום: יד לאחים