אאא

בשעה האחרונה (שלישי) טבעה בעין גב סמוך לכנרת ילדה בת 7. היא נמשתה מהמים במצב אנוש, ולאחר ניסיונות החייאה פונתה במסוק לבית החולים זיו שבצפת.

חובש רפואת חירום במד"א גלעד טואסי שנכח במקום מתאר: "ישבתי במסעדה בעין גב כשקיבלתי באפליקציית הכוננים של מד"א דיווח על טביעה של ילדה. רצתי עם ציוד רפואי למקום וראיתי ילדה כבת 7 שוכבת על קו המים לאחר שנמשתה על ידי בני המשפחה לאחר ששהתה דקות בודדות מתחת למים. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני כשבמהירות הגיע למקום נט"ן מד"א ומסוק מד"א שהוזנקו ע"י המוקד שלנו".

פאראמדיקית מד"א אורלי בן סמיון הוסיפה: "הילדה הייתה ללא דופק וללא נשימה, לאחר שהות של מספר דקות מתחת למים. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות עד שחזר הדופק. לאחר שייצבנו את מצבה, העברנו אותה למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינה אותה לבית החולים".

מטעם המרכז הרפואי 'זיו' התפרסמה ההודעה הבאה: לחדר המיון הובאה ע"י מד"א במסוק בת 7 שטבעה בכנרת. מטופלת במצב קשה מאוד ועוברת טיפול החייאה בחדר הטראומה ע"י צוות מוגבר של רופאים".

דוברות המשטרה (צפון): "לפני זמן קצר התקבל דיווח על טביעה של ילדה כבת 7 בסמוך למעגן הסירות בחוף עין גב. הילדה פונתה במצב קשה לבית החולים זיו בצפת. נסיבות המקרה ופרטים נוספים טרם ברורים, חוקרי משטרת ישראל הגיעו לחוף והחלו בחקירת האירוע".

כזכור, חופי הכנרת סיפקו בחודשיים האחרונים טרגדיות לא מעטות, כשהבולטת שבהן היא טביעתם של שלושה נערים ששחו בה על מזרן ים.