אאא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, פתח הבוקר (שישי)את שנת הלימודים ה'תשע"ח בבית הספר הממלכתי  "נופי הסלע" במעלה אדומים והשתתף בשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' וברך אותם. אל הנשיא התלוו ראש העיר בני כשריאל ומנהלת בית הספר הגב' שרית אנג'ל אור יחד עם ניצב משה ברקת מפקד המחוז.

הנשיא שוחח עם התלמידים ואלה סיפרו לו כי הם כבר מכירים את אותיות הא' - ב'. "זהו חג מיוחד בשבילכם, חג מיוחד במינו," אמר הנשיא "אני הגעתי לכיתה א' לפני הרבה שנים בבית הספר הגימנסיה בירושלים של המורה חוה ואני זוכר את זה כאילו זה קרה היום בבוקר."

הנשיא המשיך ואמר: "בהזדמנות הנפלאה הזו אני רוצה לדבר אל ילדי ישראל ולכל מי שהיו פעם ילדים. פתיחת שנת הלימודים המבשרת על השנה החדשה היא גם רגע של חשבון נפש. הדבר הראשון שלמדנו כאנשי העולם, כיהודים, זה "ואהבת לרעך כמוך". גם כאשר אנחנו לא כל כך אוהבים אחד את השני, אנחנו מבינים שאנו צריכים לכבד אלה את אלה, שאנו צריכים להבין גם את הצד השני שלא מסכים איתנו. אנחנו חברה אחת שגם למרות חילוקי הדעות הצליחה להחשב כפלא בעולם כולו. אני מקווה שכולנו, כמו ילדי כיתה א' נלמד ונבין ש"ואהבת לרעך כמוך" מצריך דו שיח. שתהיה לכולנו שנה טובה," אמר הנשיא לתלמידים.