התאמת היינות למאכלים נחשבת לנחלת הארוחות הרשמיות, אלה שבהן לכל סועד מוגשת ערימת צלחות ושורה ארוכה של מזלגות וסכינים. אומנם בארוחות כאלה אכן משקיעים מחשבה ארוכה בבחירת היינות ויש אנשים מיוחדים שזה תפקידם הבלעדי, אך גם בארוחות שלנו חשוב להקפיד על ההתאמה הבסיסית של היין למאכל. יין נכון מדגיש את טעם המנה, והמנה עצמה מדגישה את הטעמים והניחוחות של היין, וביחד הם יוצרים את השילוב המושלם.

כלל אצבע בבחירת היין הוא שהיין חייב להתאים למרכיב הכבד ביותר במנה. אם לדוגמה אנו מגישים בשר עם ירקות, אנחנו מתאימים את היין לבשר. ככל שמנה היא קלילה ומתקתקה יותר, כך גם היין צריך להיות קליל ומתוק יותר.

יינות אדומים מיושנים (צילום: shutterstock)יינות אדומים מיושנים (צילום: shutterstock)

יין אדום.

יין אדום הוא היין הקלאסי והפופולארי ביותר. אין כמו לשבת ביום חורף סגרירי וליהנות מטעמו העמוק של יין אדום טוב. יין אדום זה היין של מנות בשר ועופות. יין יבש משתלב נהדר עם צלי בשר וסטייקים, ואילו יין חצי יבש מדגיש בצורה מושלמת את טעמם העדין של הרטבים.

טיפ: יין אדום מתוק מתאים אך ורק לקידוש, וקשה למצוא מנה שתשתלב אתו. אבל שאריות היין האדום המתוק נהדרות בשביל המנה החורפית האולטימטיבית: כוס יין חם עם תבלינים.

יין לבן.

יין לבן נחשב ליין קליל יותר בהשוואה ליין אדום. זה יין של העונה החמה ויין של המנות הקלילות. באופן כללי רובנו יודעים שיין לבן מוגש לצד מנות דגים. זה נכון, אבל רק ביחס ליין לבן יבש. יין לבן חצי יבש משתלב נהדר עם מנות פסטה, מנות אסיאתיות והודיות מתובלות.

טיפ: גם עוף צלוי (בגריל או על האש), אף שנחשב למנה בשרית, משתלב נהדר עם יין לבן יבש, במיוחד כשעושים את הפיקניק בחוץ ביום חם, כשהיין האדום נראה קצת כבד מדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לגימה מפנקת ליד הארוחה (צילום: shutterstock)לגימה מפנקת ליד הארוחה (צילום: shutterstock)

יין מבעבע (שמפניה).

שמפניה זה יין חגיגי שלרוב לא מוגש במהלך הארוחה, אלא לפניה או אחריה. יין מבעבע ומתקתק מלווה בדרך כלל בפירות ובשוקולד. גם קינוחים אישיים נראים מצוין ליד כוס שמפניה.

טיפ: אם אתם בכל זאת רוצים להגיש יין מבעבע במהלך הארוחה, תכינו מנת פסטה או ריזוטו.


יין ורוד.

יין ורוד נחשב ליין נדיר יחסית, אף שטעמו העשיר לא מתרץ כלל וכלל את האפליה הזאת. השילוב הקלאסי של גבינות ויין ייראה המצוין דווקא עם היין הורוד. יין ורוד כולל בתוכו את החמיצות של היין הלבן ואת העומק של היין האדום, ולכן מתאים במיוחד לכל סוגי הגבינות.

יין לבן, אדום, והוורוד הנדיר (צילום: shutterstock)יין לבן, אדום, והוורוד הנדיר (צילום: shutterstock)

טיפ: לאירועים רומנטיים במיוחד תכינו פלטת גבינות ופירות ותגישו אותה בליווי יין ורוד מבעבע.