הכנת "מובייל גשם"

אומנם העננים בחוץ אפורים וכבדים, העננים הידידותיים יותר צריכים להיות צבעוניים. גוזרים עננים מדפי נייר צבעוניים ונותנים לכל ילד ענן והרבה צמר גפן, אותו הילדים מדבקים על הענן שלהם. אם רוצים ניתן גם לצבוע את צמר הגפן או להדביק כדורי צמר גפן צבעוניים.

משאריות הנייר הצבעוני חותכים פסים ארוכים וצרים ועיגולים קטנים. מדביקים לענן מאחור את פסי הנייר ובתחתית כל פס עיגול בצבע שונה. כך מתקבל ענן רך ופרוותי שמוריד המון טיפות גשם צבעוניות. ניתן לתלות את כל העננים על הקיר וליצור תערוכת הגשם הצבעוני.

מציגים תיאטרון משפחתי

הילדים הקטנים ישמחו "להציג" את כל שירי הגשם והחורף שהם והוריהם זוכרים. ואילו ילדים גדולים יותר בטח יעדיפו להפוך את המשחק לתחרות ניחושים ולהציג בפנטומימה את השפן המצטנן, העכביש שהוברח ע"י טיפות והגשם וכו', ולתת לחבריהם לנחש לאיזה שיר בדיוק הם מתכוונים.

"גשם של סוכריות"

לוקחים מוט כלשהו וקושרים עליו סוכריות טופי על חוטים באורך שונה. לאחר מכן קושרים לכל ילד בתורו את העיניים במטפחת ונותנים לו להשיג לעצמו סוכריה בעזרת מספריים. ניתן לקשור על חלק מהחוטים בייגלה.

חשוב! המשחק יתקיים בהשגחת מבוגר בלבד.

הכיני עם הילדים גשם טעים של סוכריות (איור: shutterstock)הכיני עם הילדים גשם טעים של סוכריות (איור: shutterstock)

מתכונים לילדים ביום גשום

אחרי הגשם אנו רואים בשמיים קשת בענן צבעונית ומשמחת את הלב. על מנת ליצור קשת בענן בבית נזדקק לאריזת ביסקוויטים, קרם וניל (גבינה לבנה + סוכר וניל + מעט פודינג וניל) ואריזת סוכריות קטנות לקישוט (ניתן להשיג מארז בכל צבעי הקשת). קודם הילדים יוצרים "ענן" משכבות של ביסקוויטים וקרם וניל ואז יוצרים עליו קשת בענן בעזרת סוכריות צבעוניות.

אם רוצים לעשות ארוחה שלמה הקשורה לגשם וחורף, מזכירים לילדים שאחרי הגשם ניתן למצוא ברל'ה קטן וחמוד. פותחים דף של בצק עלים, מורחים עליו רוטב עגבניות, מגלגלים, חותכים לעיגולים עבים ואופים. "בורקס-פיצה" ביתי כזה ישמש כגוף של ברל'ה. מניחים בצלחת של כל ילד עיגול בצק אפוי, מוסיפים לו מחושים ממקלות גזר, עיניים מזיתים וכו'.

כשאין זמן או אפשרות לאפות, ניתן להכין גוף של ברל'ה מכריכים עגולים או לביבות קטנות.

נהנים מהחורף גם בתוך הבית (צילום: shutterstock)נהנים מהחורף גם בתוך הבית (צילום: shutterstock)


גם המשחקים המסורתיים נראים פתאום הרבה יותר מעניינים ומפתים כשמוסיפים להם פן "גשום". כך, למשל בימי גשם ניתן לקשור מטריות פתוחות לכיסאות ולשחק כיסאות מוזיקליים בגשם, להפוך את ה"ים-יבשה" המסורתי ל"גשם-בית" וכו' וכו'.

]]>