לפני הכל, כדאי שנבין אחת ולתמיד. אסטרולוגיה = תורת הכוכבים, זו בעצם תוכנת המחשב הגדולה והמשוכללת שנוצרה אי פעם. לכוכבים שסובבים כל העת במסלול קבוע וידוע מראש, העניק הקב"ה אנרגיה (ומכאן שמם "צינורות שפע") המשפיעה על אופיו ומהלך חייו של כל אדם באשר הוא.

מדורי דורות עסקו רבים, ביניהם רבנים יידועי שם, בחקר האסטרולוגיה והמזלות וידועים גדולי עולם ומנהיגי מעצמות שניהלו וכלכלו את חייהם בהתאמה לחקר זה.

12 צינורות השפע

והנה הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת כשבאים לעסוק באסטרולוגיה: המזלות והכוכבים אינם "המקור" לשום השפעה. הם אך ורק "צינורות" להעברת השפע. בדיוק כמו מחשב, משוכלל ככל שיהיה, שיכיל רק את הנתונים שהוזנו בו, ולא שום דבר מעבר לזה. עם כל הטכנולוגיה המתקדמת שהטמענו בו, הוא לא מסוגל להפעיל או לשנות בכוחות עצמו שום דבר מעבר למה שיש בו.

האמירה כי "יהודים מעל המזל" אינה מתייחסת לכך שהאנרגיה של הכוכבים והמזלות אינה משפיעה עלינו. גם אנחנו מושפעים ממפת גרמי השמיים, אלא החידוש שקיבלנו כיהודים הוא היכולת, מעצם היותנו בניו של המתכנת הגדול, לגשת ישירות אל מקור השפע ולבקש ובכך לעקוף ולהתעלות מעל המזל.

עכשיו, משהבנו את סדר העניינים אפשר לרדת קצת לעומקם של דברים, להבין מה היא האסטרולוגיה ויותר חשוב – מה היא נותנת לנו.

הוקוס פוקוס - אין פה כלום

אני יודעת, מה לעשות, שה'קסם' הגדול של האסטרולוגיה טמון איפשהו בין עמודי ההורוסקופ לבין אסטרולוגים הספונים בחדרם ומנבאים לנו את עתידנו, תמורת סכום כזה או אחר של זוזים.

מצטערים לאכזב. אין פה קסמים או מעשי כישוף (shutterstock.com)מצטערים לאכזב. אין פה קסמים או מעשי כישוף (shutterstock.com)

בעדינות רבה, כדי שרסיסי ניפוץ הסטיגמות לא יפגע חלילה במישהו, תרשו לי לגלות לכן כי... זה לא 'באמת' עובד. ולא כי התוכנה דפוקה, היא דווקא עובדת מצוין, אלא אנחנו, בשר ודם. אין לנו את היכולת לפרש במאת האחוזים את מה שנרשם שם.

כל מה שאנחנו רואים במפות הכוכבים נתון לפרשנות האישית של מי שמפענח את הדברים. ולא רק זה, אלא שחוסר היכולת שלנו, כבני אנוש, להבין עד הסוף מה הוא 'טוב' או מה הוא 'רע', לא באמת מאפשרת לנו להבין האם ה'טוב' שאנחנו רואים הוא משהו שיצאו ממנו פירות טובים או שחלילה מדובר ב'טוב' שהוא רק נראה כזה אבל טומן בחובו דברים לא כל כך נעימים, וכמובן, גם על הצד ההפוך.

תמים תהיה עם ה' אלוקיך. ועם עצמך

בנוסף לזה, ואולי חשוב מכך, יש גם את עניין הבחירה החופשית ו'תמים תהיה עם ה' אלוקיך'. ה'קסם' האמיתי בעיניי הוא לא לדעת בדיוק מה עומד לקרות, אלא ביכולת שלנו לקוות, לחלום, לרצות דברים, גם אם אין לנו מושג אם הם יתממשו בסוף, או באיזה אופן הם יתממשו.

ועוד לא דיברנו על הבחירה שלנו להילחם, לבקש עבור עצמנו, לקיחת האחריות ועוד כהנא וכהנא דברים טובים שנלקחים מאתנו ברגע שאנחנו יודעים, עוד לפני שהתחלנו, מה יהיה בסוף.

אז למה בכלל להתאמץ לקרוא את הכוכבים? כי במקרים מיוחדים של קושי, של תקיעות, של צורך ב"לעשות סדר" יש מקום לפתוח את המפה ולבדוק מה קורה כרגע מבחינת מסלול הכוכבים.

ההבנה של האירועים שמתרחשים ברגע זה יכולה להבהיר את התמונה כולה, לתת כלים נוספים להתמודדות ולאפשר, למי שצריך כרגע להתמודד עם משהו מסויים, לעשות את זה בהצלחה גדולה יותר.

אבחון אסטרולוגי מדויק

אז אם לא הורוסקופים ותחזיות, בשביל מה הטרחתי אתכן עד עכשיו? כי אסטרולוגיה זה כלי אבחוני מדהים ומדויק.

מפת הלידה מספרת בפרוטרוט על הדברים הטובים שהבאתם אתכם פה לעולם, תכונות האופי החיצוניות שלכם, כמו גם המקומות העמוקים והאפלים שיש בכל אחד מאתנו.

היא תספר על היחסים עם אבא ואימא, על מסלול חיינו, על החוזקים שלנו ועל המקומות בהם צריך קצת יותר להתאמץ כדי להפיק דברים טובים.

איך אנחנו חושבים, איך אנחנו מוציאים אל הפועל, העולם החברתי שלנו ומה אנחנו רוצים מזוגיות ועוד שלל עניינים שכל אחד מהם קשור לתחום אחר בחיינו.

נכון, מפת הלידה לא תספר על הבחירות שאנחנו לוקחים (אפשר רק לשער מסך כל התכונות שרואים במפה, אבל כאמור, יש לנו את זכות הבחירה) מה שאומר שלא תמיד אפשר לדעת לאן החיים יובילו אותנו.

אפשר לדעת עם איזה 'כלים' בצענו את ההחלטה שלנו, אבל הנשמה איתה הגענו, החינוך שקיבלנו מהורינו, משפיעים לא פחות על ההחלטות שלנו מהכלים שיש לנו.

רוצח או שוחט

בניגוד להרבה דברים שאני שומעת, הרשו לי לספר לכן שאין "טוב" ו"רע" באסטרולוגיה. יש רק תכונות שכל אחד מאתנו בוחר לאיזה כיוון לקחת אותן. כל תכונה יכולה לקבל ביטוי חיובי וביטוי שלילי. הטוב והרע נגזרים מהבחירות שלנו ולא מהתכונות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מחפשת מפה שתכוון אותך. לאסטרלוגיה יש אחת כזו (צילום: shutterstock)מחפשת מפה שתכוון אותך. לאסטרלוגיה יש אחת כזו (צילום: shutterstock)

אז אם שאלתן, אין מזל טוב ואין מזל רע. יש 12 מזלות שמכל אחד מהם אפשר לעשות 'מטעמים' מסוגים שונים. בזוהר כתוב: "מי שנולד במזל מאדים יהיה שופך דמים כל אדום מושך כוחו מכוכב זה". על זה אמר רב אשי: "או שיהיה מקיז דם או ליסטים או שוחט או מוהל".

אז זהו. בדיוק זה.

במפת הלידה של כל אחד מאתנו 11 כוכבים שמחולקים בין 12 מזלות. מיקומם של הכוכבים במפת הלידה שלנו תואם את מיקומם המדויק ברגע בו נולדנו. בנוסף, יש לנו גם נקודת אופק, הנגזרת משעת הלידה שלנו וגם היא משמעותית מאד כשבאים לבצע ניתוח אופי.

מה שנגזר מכל זה הוא שבעצם לכולנו אותם הכוכבים ואותם המזלות, ההבדל הוא במיקומים ובשילובים בין כל הגורמים האלה. בדיוק כמו שנראה בפרצופים שלנו. לכולנו אותם האיברים – עיניים, אף, אוזניים, סנטר וכו'. אבל המיקומים והשילובים ביניהם הם מה שיוצרים את הפנים המיוחדות לכל אחד מאיתנו.

במאמרים הבאים נרחיב מעט על סוגי הכוכבים, סוגי המזלות, נקודת האופק ועוד ונבין כי עם כל הכבוד למזל בו נולדנו, הוא לפעמים מקבל מקום נמוך בסולם העדיפויות של האבחון האישיותי.

הכותבת הינה אסטרולוגית, מאבחנת כירולוגית בשיטת CPD ומדריכה בשיטת מוח אחד

]]>