שאלה:רקע קצר: עצמאי מתחילת השנה האזרחית עסקתי ב... כ-20 שנה. אני מרגיש מוזר רוצה להיות עצמאי אבל לא עושה מה שצריך! פתאום איבדתי את כל הדרייב.

אולי בגלל שעבדתי במשולב ב- 6 שנים האחרונות (גם כשכיר וגם עצמאי).

מנסה למצוא תחום שיתן לי מענה מבחינת התלהבות עניין וכמובן הרבה כסף. מרגיש שמיציתי את הרווחים הקטנים רוצה כסף גדול.

ניתוח אסטרולוגי: איך לעשות כסף גדול

תשובה: שלום,
ראשית, אני חייבת לציין שמזמן לא ראיתי מפה כל כך מרשימה מבחינת יכולות. יכולות לדיוק, להתמחות, פרפקציוניזם שאין בו גבולות, שאיפה לשלמות ומושלמות תוך רצון בשליטה מוחלטת בכל פרט ודבר. עד כאן שלב המחמאות.

המוטיב המרכזי במפה שלך, מעבר ליכולות הנפלאות שציינתי הוא הדרישה שקיימת ממך למצות את הרגע. הכוונה היא שתסיט עצמך ממטרות, מתוכניות ארוכות טווח וכן, גם מגמול עתידי, ותהיה נוכח כאן ועכשיו במה שאתה עושה.

יש בך יכולת מופלאה לעשות דברים בצורה מושלמת, מדויקת. זו יכולת שרואים אותה לעיתים אצל אנשים המתמחים באומנויות לחימה, זה בא לידי ביטוי ביכולת לשלוט בשרירים ובגופם.

זה גם יכול להופיע אצל מוסיקאים, או מהנדסים, רופאים או כל אחד שדרושה לו התמחות מיוחדת והקפדה ושליטה מלאה.

עם זאת, הרצון לתכנן, או חלומות גדולים ורצון בגמול גדול – יוצרים אצלך תסכול גדול, בלבול, חוסר אונים ומוציאים אותך מהמקום הנכון לך.

רוצה לפתוח דלת לחלומות גדולים יותר. האם יש סיכוי? (אילוסטרציה: shutterstock)רוצה לפתוח דלת לחלומות גדולים יותר. האם יש סיכוי? (אילוסטרציה: shutterstock)

ההמלצה שלי היא – את החלומות הגדולים על כסף והצלחה גדולה, עדיף שתגנוז. דווקא ההתמקדות בכאן ועכשיו ומיצוי היכולות שלך, הם אלה שייתכן ובהמשך יובילו אותך לשם.

דרושה לך סבלנות עצומה, כי לעיתים ההרגשה האישית שלך היא של מישהו שעובד בעבודה סיזיפית שלעולם אינה מסתיימת והגמול לה לא בנמצא.

מצא לך מקור אחר להתלהבות, תוך שימוש ביצירתיות ובהשראה הרבים שיש בך – מוסיקה, אומנות, עבודת כפיים. דברים אלה יתנו את המענה לצורך שלך במשהו שמעבר לעבודה היבשה ויאפשרו סיפוק ממשהו שהוא גדול ורחב יותר.
בהצלחה!

זוגיות ותקשורת בין-אישית

שאלה: רציתי לדעת לגבי זוגיות ותקשורת עם אנשים בכלל
לתשובתך אודה

תשובה: שלום לך,
בנוגע לזוגיות, קשה לי לענות לך כיוון שלא פרטת ואמרת האם את בזוגיות או עדיין לא. בנוגע לנושא התקשורת. מעניין מאד שאת מציינת דווקא נושא זה, מאחר וכל נושא התקשורת מודגש מאד במפת הלידה שלך.

ראשית, אתחיל מזה שצורת החשיבה והתקשורת שלך היא סובייקטיבית לחלוטין. את רואה את העולם מתוך עינייך שלך ולא בצורה אובייקטיבית, מה שלעיתים יכול לעורר חוסר הבנה או קשיי תקשורת.

דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא הקצב שלך. יש לך קצב שונה מהקצב הרגיל. צריך להעמיק כדי להבין איך זה מתבצע בפועל, אך ייתכן ואת יודעת למה אני מתכוונת. ייתכן וזה קשור לזמן ההפנמה שלך, לזמן שלוקח לך להבין דברים, או לבצע דברים, ועוד.

אחד הדברים שייתכן והוסיפו לעניין המולד הזה שלך זו הביקורת, שאני חוששת שספגת ממנה לא מעט. גם מבית, וייתכן שגם מבחינה חברתית.

שימי לב שאנשים שספגו ביקורת בגיל צעיר, בנוסף לחוויה הלא קלה שלהם, הופכים גם הם, ברוב הפעמים, למבוגרים ביקורתיים. מה שייתכן ויכול לתת צוהר קל לעניין הזוגיות שדיברת עליו.

לפתח את יכולות התקשורת דרך עבודה עם ילדים (צילום: shutterstock)לפתח את יכולות התקשורת דרך עבודה עם ילדים (צילום: shutterstock)

בכל מקרה, מה שהייתי ממליצה לך זה לשכלל את נושא התקשורת שלך. לדעתי יש לך כשרונות מולדים בתחום הכתיבה; כתיבת שירים, בחרוזים או בלעדיהם.

תוכלי אולי לפתח תקשורתיות דרך עבודה עם ילדים (שלדעתי את מצויינת איתם).

את בחורה חיובית, יש בך לב זהב ואת נהדרת בנתינת שירות וטיפול באחרים. אני מאמינה שעם הנחיה והכוונה נכונה את יכולה לחוות קשרים מצוינים ופוריים עם אנשים אחרים.

"בעלי הפוך ממני" איך מתמודדים?

שאלה: שלום בת שבע
נולדתי בצרפת. יש בי דחף פנימי שמנסה כל הזמן להתקדם, להספיק לעשות עוד ועוד דברים, כולל במקום העבודה. זה פוגע לי בשלוות הנפש שלי בבית עם הילדים והקשר עם בעלי (שהוא הפוך ממני).
איך אני יכולה להתמודד עם המצב?

תשובה: שלום רב,
ראשית, עבור כל השואלים, כשמקום הלידה הוא לא ישראל, רצוי מאד לתת לי גם את העיר בה נולדתם. בחוץ לארץ, בניגוד לארצנו הקטנטונת, השינויים בשעת הזריחה בין עיר לעיר יכולים להיות משמעותיים. בכל מקרה, התייחסתי בזהירות רבה לשעת הלידה שנתת לי (שגם ככה כתבת שהיא משוערת.)

אני נוטה להאמין שהצורך שלך בהישגים ובהתקדמות בה מתוך איזה צורך פנימי שלך להוכיח שאת שווה ויכולה.

(זה יכול להגיע בשתי קונסטלציות שונות – או שגדלת עם בני משפחה שלא האמינו בך, או להיפך: כל כך האמינו בך שאת עסוקה כל העת בלספק את הרצונות של מי שתלו בך כל כך הרבה תקוות).

השקט נמצא בתוכך. חפשי ותמצאי (צילום: shutterstock.com)השקט נמצא בתוכך. חפשי ותמצאי (צילום: shutterstock.com)

בנוסף קיים באישיות שלך מוטיב מעט חרדתי. ייתכן וזה משהו שקיים בתת מודע או משהו שאת מודעת אליו היטב. הדרך שלך להתמודד עם הפחד והחשש הזה, זה דרך עשייה וצבירת יעדים, הישגים, כוח ועוד. חיפוש תמידי אחרי משהו חיצוני שיאפשר לך להרגיש חזקה יותר.

אז ראשית, חשוב שתביני כי הכוח והשקט נמצאים אצלך בפנים. אין שום דבר חיצוני, חזק, גדול, עוצמתי ככל שיהיה שיתן לך את השקט והמנוחה האלה. יש בך מקומות מאד רוחניים באישיות שלך. מקומות שדורשים מרחב, אמונה, השראה ועוד.

נסי למצוא לעצמך תחומי עניין שיעשירו את החלקים האלה אצלך, אני מאמינה שרק כך, תוכלי סוף סוף לנוח, להרגע ולמצוא בתוכך את השקט עבורך ועבור אלה שקרובים אלייך.

בהצלחה לכולכם,
בת שבע

(הכותבת הינה אסטרולוגית, מאבחנת כירולוגית בשיטת CPD ומדריכה בשיטת מוח אחד)

רוצים גם לקבל איבחון מבת שבע? שלחו לנו שאלה, ממוקדת ככל האפשר, בצירוף תאריך לידה לועזי + שעת לידה. אם השעה שבידיכם אינה מדוייקת, חשוב לציין כי מדובר בשעה משוערת. בנוסף, יש לציין מיקום לידה: ישראל או חלק אחר בעולם.

את השאלות ניתן לשלוח באופן אנונימי ודיסקרטי דרך מערכת התגובות לכתבה הזו, או לתיבת האימייל של המדור: mame@kikar.net

]]>