לפני הכל, המלצה חמה שכדאי לכל אחת לנסות: לקום ביום שישי בשעה מוקדמת, אפשר אפילו לפנות בוקר, כדי להתחיל בהכנת הבצק. התחושה היא שונה ומיוחדת כאשר מתחילים את העבודה בשעה השקטה והיפה הזו, כשרק עולה הבוקר.

זמן כזה הוא הזדמנות נדירה לחשוב בשקט, להספיק להתפלל על כל מה שרוצים, ולהפריש חלה ברגש ובכוונה. אחר כך נותר עוד זמן ארוך להתפיח את הבצק כפי הצורך, ולהמשיך בשאר העבודות - בלי לחץ של הרגע האחרון.

באפית החלות יש לכל בית הרגלים וההעדפות משלו. תוכלו למצוא אצל עקרות בית שונות, מתכונים שונים, וטעמים מיוחדים ומגוונים של חלות, וכמובן קליעות בכל הצורות והסגנונות.

הסגולות של מצוות הפרשת חלה

והעיקר, כמובן, מצוות הפרשת חלה. מצווה זו היא אחת המצוות המיוחדות השייכות לנשים. היא ידועה כסגולה לשמירה, בריאות והצלחה, ויש בה כח מיוחד להשרות שפע ברכה בבית.

זמן הפרשת החלה הוא שעת רצון מיוחדת להתפלל ולהיוושע בכל הענינים, ובמיוחד להפקד בזרע של קיימא, למצוא זיווג הגון, לרפואה שלמה ולפרנסה טובה.

יש נשים שמנצלות את הזמן שהבצק תופח או את זמן הלישה, לאמירת פרקי תהילים ולבקש עבור כל המצפים לישועה.
כאשר זקוקים לישועה בענין מסוים, ישנו מנהג להתאסף 40 נשים ביחד להפרשת חלה, ולהקדיש את הזכות ואת התפילות לאותו ענין.

נשים רבות נוהגות להפריש חלה בתקופת ההריון ובמיוחד בחודש התשיעי, כדי לזכות לשמירה מיוחדת בשעת הלידה וללידה קלה. יש הנוהגות לתת צדקה לפני הפרשת החלה.

כדאי להכין בצק גדול יותר מהצורך לשם הפרשת חלה (צילום: shutterstock)כדאי להכין בצק גדול יותר מהצורך לשם הפרשת חלה (צילום: shutterstock)

יחד עם זאת, רצינו להעניק לכם כמה רעיונות ו'טיפים' שיוכלו לסייע ולשדרג את החלות מאפה הבית שלכם:

טיפים לבצק המושלם

- כדי לקבל בצק טוב, עם מרקם אחיד ומראה חלק – חשוב ללוש אותו היטב - ביד או במיקסר, מספר פעמים. אם משתמשים במיקסר כדאי להפעיל אותו למשך כ5-7 דקות רצופות, לאחר שכל החומרים בפנים. לאחר מכן, מומלץ להשהות את הבצק בקערה כ10-15 דקות, ואחר כך להפעיל את המיקסר למשך 5-7 דקות נוספות. ניתן גם לחזור על הפעולה.

- התפחה טובה של הבצק היא אחד הדברים החשובים ביותר כדי לקבל חלה מוצלחת. לכן צריך להקפיד, ראשית - על טריות השמרים, כמותם המדויקת, והוראות ההכנה. שנית - לאחר שהבצק מוכן, חשוב להתפיח אותו כראוי ולהמתין במשך כשעה-שעתיים - עד שיכפיל את גודלו.

לאחר הקליעה מומלץ להתפיח שוב את החלות בתבנית, במשך כחצי שעה, לפני האפיה.

- כאשר מושחים את החלות בביצה לפני האפיה, חשוב לטרוף את הביצה היטב וניתן גם לדלל אותה במעט מים. אפשר גם כתחליף להשתמש במים בלבד.

תוכלו לגוון בסגנונות קליעה שונים, או בתוספות לקישוט ולטעם (צילום: צילומסך)תוכלו לגוון בסגנונות קליעה שונים, או בתוספות לקישוט ולטעם (צילום: צילומסך)

תוספות לחלות

- כדי לקבל חלות הדורות ונאות, מומלץ להוסיף מלמעלה שומשום ביד נדיבה, ואם רוצים לפעמים מעט לגוון, ניתן לקשט כל מספר חלות במשהו אחר. כמו למשל: פרג, קימל, בצל קצוץ ומטוגן, תבלינים שונים וכד'. או לפזר אפילו צימוקים, שקדים, פיסטוקים או אגוזים קצוצים, גרעיני חמניות ועוד ועוד.

- כאשר החלות טריות - הן טובות ומשובחות, וכמובן - טעימות ביותר. ניתן לנצל את התכונה הזו גם לזמן ארוך - אם מקפיאים אותן מיד, כשהן עדיין טריות. יש להמתין לאחר האפיה שהחלות תתקררנה מעט, ומיד אחר כך ניתן להקפיא את כל החלות שאין בהן צורך באותו יום (כן, גם את אלה שנאפו ביום שישי ומיועדות לשבת בבוקר).

כדי לשמור על הטריות המירבית מומלץ לעטוף את החלות בניילון נצמד ובשקית או כיסוי נוסף לפני ההקפאה. כאשר רוצים להשתמש בהן צריך פשוט להוציא מהמקפיא כשעתיים לפני זמן האכילה ולהפשיר בטמפרטורת החדר. בצורה כזו ניתן לאפות בפעם אחת כמות גדולה, ולהנות מחלות טריות במשך כל השבוע.

לכבוד שבת המלכה: לחמניות כתר ריחניות (צילום: shutterstock)לכבוד שבת המלכה: לחמניות כתר ריחניות (צילום: shutterstock)

קליעת חלות:

ישנן צורות רבות ומגוונות לקלוע את החלות, האפשרויות הבאות הן רק רשימה חלקית:

- קליעת הצמה - הקליעה הנפוצה ביותר היא צורת הצמה שמורכבת משלש רצועות. על בסיס זה ניתן גם לקלוע חלות חגיגיות יותר, שמורכבות מארבע או משש רצועות, כאשר בכל פעם מעבירים את הרצועה השניה לסוף ואת הרצועה הראשונה לאמצע, פעם מימין ופעם משמאל.

- חלת פרח – מכינים 7-8 כדורים מהבצק, מניחים כדור אחד במרכז ואת הכדורים הנוספים מסביבו בעיגול, שיוצר צורת פרח עם עלי כותרת. מומלץ לאפות בתבנית עגולה.

- חלת כתר – ההכנה דומה לחלת הפרח אבל התוצאה מרשימה יותר: מכינים כדורים קטנים מהבצק ומסדרים במעגל, כשבמרכז מניחים קערה או כוס (אפשר להכין כוסית מניר כסף). לאחר האפיה מוציאים את הכוס, ובחלל הריק שנוצר ניתן לשים כוס או קערה קטנה, עם מטבל טעים.

- חלת טבעת – אפשרות נוספת לחלה עם חור באמצע: קולעים שתי רצועות אחת מסביב לשניה ויוצרים מהן צורת מעגל, עם חלל ריק במרכז. אופים עם כוס באמצע כדי שהחור ישאר עגול ויפה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

למה לא לשתף את הילדים? תראו מה חתיכת בצק עושה להם (אילוסטרציה: shutterstock)למה לא לשתף את הילדים? תראו מה חתיכת בצק עושה להם (אילוסטרציה: shutterstock)

לחמניות אישיות:

- לחמניות עגולות – מכינים מהבצק מספר רצועות וקולעים כל רצועה לצורת קשר, את הקצוות מהדקים מלמעלה ומלמטה.
ניתן גם להכין לחמניות עגולות, פשוטות וביתיות יותר - ללא קליעה.

מכדררים מספר כדורים מהבצק, מועכים מעט ומסדרים בתבנית, עם רווחים בין אחד לשני שלא יתחברו. תוכלו גם להפתיע ולמלא בפנים מילוי כרצונכם.

- באגט עם מילוי – מרדדים חתיכה מהבצק לעלה בצורת אליפסה. מורחים את המילוי שבוחרים על העלה ומגלגלים לצורת באגט. מושחים בביצה או במים ומפזרים מלמעלה עוד מעט מהמילוי או מקשטים בשומשום.

ועוד טיפ קטן: אם יש לכם ילדים קטנים, כדאי לשתף גם אותם בהכנה ובקליעת החלות. הם יהנו מהחוויה ומתשומת הלב, וישמחו להרגיש שותפים במלאכה. אפשר גם לתת לכל ילד חתיכת בצק, שיצור ממנה חלה קטנה לעצמו.

שתהיה לכולנו שבת שלום!

]]>