שאלה:בת 47 נשואה באושר גדול עם בעלי ו 7 ילדנו. מאז שאני זוכרת את עצמי עדין לא הגעתי לנקודה שלי מה אני אוהבת לעשות / ללמוד. אני אוהבת יותר מידי הרבה דברים: טבע, חיות, אומנות, הדרכה, הוראה, אנשים....

למדתי הוראה, עזבתי למדתי כוח אדם וקידום תעסוקה ושוב חזרתי להוראה. שם לפעמים אני מרגישה מבוזבזת, ולפעמים מאוד טוב לי. אודה על עזרתך בכיוון בחיים.

הדרך 'למצוא את עצמך'

תשובה: שלום, מפת הלידה שלך מצביעה על מישהי שהגיעה לעולם עם סל עמוס ומלא כישורים וכישרונות שהבולטים בהם, משתייכים לעולם היצירה והאומנות. זה יכול לבוא לידי ביטוי במוסיקליות, אדריכלות, עיצוב, כמו גם תנועה, חיבור לגוף ועוד.

אמנם אין לי את שעת הלידה המדויקת שלך, ואין לי אפשרות לראות את כפות הידיים או עצמות הגולגולת שלך, אך אני נוטה להאמין שהקושי שלך 'למצוא את עצמך' או בהקשר שלך "למצוא את הייחודיות שלך" היא שייתכן ואת מתקשה למצוא את האיזון בין הרצון העצמי שלך לבין ההקשבה לאחר.

מאחר ואין לי את כל הנתונים אני לא יכולה להעריך לאן את נוטה. כשיש שלל כל כך מכובד של כישרונות, עם קושי למצוא איזון נכון בין נאמנות לעצמך ושיתוף פעולה עם אחרים, זה יכול לגרום לבלבול ולחיפוש מתמיד אחרי ה'אני' הנכון.

במאמר מוסגר גם אוסיף שייתכן וזה גם מוביל אותך פה ושם לווכחנות מיותרת, שגם היא מגיעה מתוך איזה צורך פנימי באיזון שקשה לך למצוא.

מחפשת כיוון? לא יודעת לאן לפנות? לבת שבע יש תשובה (אילוסטרציה: shutterstock)מחפשת כיוון? לא יודעת לאן לפנות? לבת שבע יש תשובה (אילוסטרציה: shutterstock)

בכל מקרה, אם תתמקדי בנושא הזה, מתוך מודעות או תוך כדי עזרה מגורם זר, תשכילי למצוא את הביטוי הייחודי לך. ברגע שתמצאי אותו, אין לי ספק כי תרגישי מיד שאת במקום הנכון ותוכלי לממש את הפוטנציאל המופלא שיש בך.

לסיכום: אומנות, אומנות, אומנות. ואם תוכלי לשלב את זה גם עם עשייה למען אחר (עדיף שכבות חלשות) אין לי ספק שתרווי נחת וסיפוק ממעשה ידייך.

בהצלחה.

פחד מאינטימיות והבעת רגשות

שאלה: שלום בת שבע. יש לי בעיה: אני מרגישה חסימות כלפי קשר עם העולם. קשה לי לפתח קשר קרוב אפילו עם בעלי. תוכלי לכוון אותי? אודה לעזרה

תשובה: שלום,

מפת הלידה שלך ללא ספק מתארת את המציאות כפי שהבאת אותה בשאלה שלך. את בת מזל עקרב, עם ירח בגדי ואופק בבתולה. שלושה מזלות, שכל אחד מהם בנפרד כמו גם החיבור בין כולם מתאר קושי גדול באינטימיות.

יש בך מין סטריליות וריחוק שלא ממש מאפשרים לך להתקרב באמת, ללא מחיצות וחשש, לאף אחד, גם לא לבן זוג.

יחד עם כל זאת, יש בך מסירות גדולה, את אדם שלוקח אחריות איפה שכולם בורחים, תמיד אפשר לסמוך שתהיי שם כדי לטפל בדברים. יש בך יכולת שירותית בולטת ואין לי ספק שיש לך הרבה מאד לתת לאנשים שאיתך.

לא זה המקום להרחיב יותר מעבר למה שנכתב. אני מייעצת לך בחום ללכת ולטפל בעצמך. טיפול נכון יקדם אותך, יאפשר לך להיפתח (בגבולות שלך, כמובן).

להסיר את החסימות ולהצליח לפתח קרבה בזוגיות (צילום: shutterstock)להסיר את החסימות ולהצליח לפתח קרבה בזוגיות (צילום: shutterstock)

זה יעזור להסיר ממך את החששות מאינטימיות או הבעת רגש, כמו גם יאפשר לך לקבל את עצמך באהבה. יותר ממה שלדעתי את עושה כרגע וכמובן יתפתח אצלך צוהר לעשייה, יצירה ועוד.

היכולות השכליות שלך, המדברות על יכולת להעמיק ולחקור, על אינטליגנציה מולדת, על פרפקציוניזם בכל דבר שאת עושה, כמו גם הכישורים המולדים לנושאים הקשורים לפסיכולוגיה וטיפול באחרים- יכולים לאפשר לך, לאחר שתטפלי בעצמך, להיות מטפלת נהדרת ולעשות המון למען אחרים.

זה מה שימלא בך מקומות פנימיים, שאולי כרגע חסרים. בהצלחה.

התנהלות עם הילדים

שאלה: שלום בת שבע! אשמח לקבל יעוץ פרקטי לחיים בעיקר לפרנסה ועבודה והתנהלות עם הילדים. תודה רבה.

תשובה: שלום לך,

מפת הלידה שלך מספרת על מישהי, שלא משנה מה, נשאר בה משהו ילדי, שמח, אופטימי. את בעלת לב זהב וערכי המשפחה קרובים מאד אל ליבך.

מבחינת התנהלות חשוב מאד שתביני כי הדרך להצלחה תעבור אצלך תמיד דרך הפרטים הקטנים, דייקנות, התמדה. אני יודעת שיש לך קצת נטייה להתפזר, בעיקר בפן החשיבתי, ולכן ההתמקדות בפרטים (על ידי רשימות, לדוגמא) יכול מאד לסייע לך.

אין לי יכולת להרחיב מעבר לכך מאחר ולא נתת שעת לידה ואין לי אפשרות להשיג אינפורמציה נוספת אם מכפות הידיים שלך, אם מעצמות הגולגולת.

בהצלחה.

(הכותבת הינה אסטרולוגית, מאבחנת כירולוגית בשיטת CPD ומדריכה בשיטת מוח אחד)

רוצים גם לקבל איבחון מבת שבע? שלחו לנו שאלה, ממוקדת ככל האפשר, בצירוף תאריך לידה לועזי + שעת לידה. אם השעה שבידיכם אינה מדוייקת, חשוב לציין כי מדובר בשעה משוערת. בנוסף, יש לציין מיקום לידה: ישראל או חלק אחר בעולם.

את השאלות ניתן לשלוח באופן אנונימי ודיסקרטי דרך מערכת התגובות לכתבה הזו, או לתיבת האימייל של המדור: mame@kikar.net

]]>