בדיוק בעוד שבוע ייכנס החג. קל להניח שבראש סדר העדיפויות שלכם עומדת רשימת ההספקים ומה עוד נותר לנקות, או משהו כזה. אם בכל זאת הצלחתן לפנות עבור עצמכן כמה דקות כדי לתת מנוחה לקבוצות שרירים שרק בערב פסח מגלים את קיומם, בואו נדבר קצת על משהו, שגם הוא, לפחות כמו ארונות נקיים, יעזור לכם להתכונן לפסח.

התחדשות: אביב הגיע

אחד המוטיבים המרכזיים בחג הפסח הוא נושא ההתחדשות. ראשית, חג הפסח הוא תחילתה של עונה חדשה, האביב. כשהאביב מסמל מעבר לכל דבר אחר התחדשות, צמיחה, ואם קצת להתחבר לאקטואליה, כשמגיע האביב אצל כולנו יש מין דגדוג נעים בבטן של "משהו חדש מתחיל".

ברבדים העמוקים יותר, אפשר לדבר על ההקשר של פסח ויציאה ממצרים, כלליים ופרטיים, הליכה לקראת משהו אחר, יציאה ממסגרות, בעיקר מחשבתיות ועוד. גם המזלות נחלקים לפי אופן ההתייחסות שלהם לשינויים וחידושים. (ומפאת קוצר המקום נעשה את זה ממש, אבל ממש, על קצה המזלג).

רגע לפני שמתחילים: חשוב לי לזכור כי לכל אחד מאתנו, במפת הלידה שלו, יש נתונים נוספים וחשובים מעבר למזל בו הוא נולד - מיקום השמש בזמן הלידה. מה שאומר שלעיתים קרובות אנו נראה תכונות אופי של מזלות אחרים שיתאימו לנו יותר מהמזל עצמו.

לכן, חשוב לקרוא את תכונות כל המזלות ואם אנו רואים תכונות שמודגשות אצלנו, סבירות גבוהה כי מזלות אלה מופיעים בהדגשה במפת הלידה שלנו.

הדגדוג הנעים המבשר ש'משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו' (צילום: shutterstock)הדגדוג הנעים המבשר ש'משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו' (צילום: shutterstock)

המזלות המחדשים

המחדשים – בקבוצת המזלות שדורשים שינוי וחידוש מעצם מהותם נמצא את ה – טלה, תאומים, מאזניים, גדי, דלי, ועקרב.

טלה – הראשון בגלגל המזלות, כמו תינוק שנולד רק הרגע. פורץ אל אוויר העולם, בועט ברגליו וזועק בקול: "אני כאן"! הוא בא לחפש משמעות, לחפש חוויות ולהבין בשביל מה הוא בכלל קיים. הוא גם יהיה זה שקודם כל יחדש וישנה ורק אחר כך יחשוב אם זה היה נחוץ או נכון.

תאומים – גם הם זקוקים לשינויים, אבל לא כאלה עם השלכות פיזיות אלא בעיקר שינויים מחשבתיים. כאחד המזלות שבורכו באינטלגנציה גבוהה, הוא זקוק כל הזמן לגירויים מחשבתיים חדשים אחרת הוא משתעמם למוות. הוא סקרן, הוא חייב לשמוע ולדעת הכול, להכיר אנשים חדשים. בקיצור, המוח שלו לא מסוגל לנוח ולו לרגע.

מאזניים – המאזניים זקוק לשינויים וחידושים ובעיקר כאלה הקשורים למראה החיצוני שלהם. אם מישהי מחליפה פעם בשנה את התסרוקת שלה, וכל פעם באופן קיצוני יותר (אורך, צבע, סלסול, יישור ועוד) קחו בחשבון שיש לה מאזניים חזק במפה. בנוסף, מאחר והמאזניים מתקדמים בעולם דרך מערכות היחסים שלהם תראו אותם, פעמים רבות, משנים ומחדשים את חוג הידידים שלהם, או את החברים הקרובים איתם הם מתייעצים.

גדי – הגדי אמנם שייך ליסוד האדמה, שלא ממש חובב שינויים, אבל עדיין, הצורך שלו בהתקדמות, בהצבת מטרות והשגתן, מכריח אותו לחדש, לשנות ולהתקדם הלאה. בגדי, קיימת אנרגיה רבה מאד ופעמים רבות נראה את בני מזל גדי במשרות מפתח גבוהות מאד כי המטרות שהם מציבים לעצמם, בכל פעם, הופכות גבוהות יותר ויותר.

דלי – הדלי הוא המתקדם ביותר מבין המזלות. יש בו תכונות של מרדנות, שגורמות לו לבעוט בישן וללכת אל החדש והמתקדם. הוא חייב שינויים, הוא יוצר אותם בכוח, לפעמים ביותר מידי כוח, תוך כדי בעיטה והריסה של הישן. הוא ממציא ומחדש ומעשיר את העולם בטכנולוגיה וקידמה.

עקרב – העקרב אמנם נמצא בגלגל המזלות מיד אחרי מאזניים, אבל הוא נמצא בסוף הרשימה כי אצלו השינוי הוא תמיד קיצוני וסופי. אין אצלו שינויים קלילים וברוב המקרים השינויים שלו הם גם בלתי הפיכים. טרנספורמציה או 'עוף החול' הם מושגים שקשורים ישירות למהותו של מזל זה.

מה שחשוב להבין שכל שינוי של עקרב, שנכון יותר בחלק מהמקרים לכנות אותו "מוות" הוא בעצם סופו של משהו, אבל תמיד, כמו עוף החול, תחילתו של משהו חדש. אלא שלא ממש.

הרצון להשאר מחוברים לאדמה בכל מחיר, ולא לשנות דבר (אילוסטרציה: shutterstock)הרצון להשאר מחוברים לאדמה בכל מחיר, ולא לשנות דבר (אילוסטרציה: shutterstock)

מי מפחד משינויים?

בקבוצה של המזלות שלא אוהבים שינויים, או ולעיתים גם, מפחדים משינויים נמצא את: השור, סרטן, אריה, בתולה, קשת ודגים.

שור – השור, הראשון מבין מזלות האדמה, וגם הפחות מתוחכם מבניהם. כמו השור בטבע, הוא כבד, גם בחשיבה וגם בתנועה, הוא לא מרבה לזוז ובעיקר – שורד. השוורים עסוקים בעיקר במה שקשור להישרדות – מזון, כלכלה ושמירה על הטריטוריה.

השור, יציב מאד, עם 2 הרגליים על הקרקע, לא אוהב שינויים, כי הוא לא אוהב לזוז והוא גם חושב בעיקר על 'תועלת' ורווחים. הסיבה היחידה שתגרום לו לזוז, וגם זה לאט לאט ועם המון סבלנות והתמדה היא אם יתברר לו שיש משהו, רווחי יותר, שהוא יכול להשיג אחרי שיעשה את השינוי.

סרטן – הסרטן אמנם מלא באנרגיה מתפרצת שמתבטאת במיוחד ובעיקר בתחום הרגשות אבל הצורך שלו בביטחון, בעיקר ביטחון רגשי, חזק יותר מהכול. שינוי, ללא ספק הוא משהו שמערער את הביטחון וגורם לסרטן להיכנס לפחדים. בנוסף, כמו רבים ממזלות המים הוא קשור בעבותות של אהבה אל העבר שלו, אל הנוסטלגיה כל מה שחדש לא ממש 'עושה לו את זה'.

אריה – האריות, למרות שייכותם ליסוד האש, לא ממהרים לשנות. הם אמנם אוהבים את החיים הטובים, אבל בעיקר כשהם יושבים בבית ואוכלים ונהנים כיד המלך. הם כבדים, הם יודעים מה הם רוצים, והם לא ממש אוהבים לזוז או שיזיזו אותם.

חשוב להדגיש כי נושא השינויים או החידושים אינו עניין גדול בחיים שלהם, כך שכל הנושא לא ממש דומיננטי בחייהם. מה שכן, אם הם כבר עושים שינוי, הוא יהיה איטי, לאחר תקופה ארוכה של דגירה וגם אז, לא פזיז והרסני.

בתולה – הבתולה זקוקה לשליטה. היא אוהבת לדעת איפה כל דבר נמצא, היא גם זו שתניח כל דבר במקום שלו, ובאופן כללי לא ממש תתלהב מזה שתזיזו לה את הגבינה. גם היא כמו השור ביסוד האדמה, אבל חשוב להדגיש כי היא קלילה ועדינה יותר מהשור, כך שבסופו של דבר אם צריך לזוז ולהתחדש היא תעשה את זה בחן, ביעילות ובגמישות רבה.

מה שכן, הצורך שלה בתכנון מדויק וירידה לפרטים הקטנים ביותר, לא מאפשרים לה לבצע הרבה שינויים ושינויים וחידושים באופן כללי גורמים לה לעצבנות רבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז איזה טיפוס את: פוחדת משינויים או נותנת הזדמנות לצמיחה? (shutterstock.com)אז איזה טיפוס את: פוחדת משינויים או נותנת הזדמנות לצמיחה? (shutterstock.com)

קשת – הקשת באופן כללי אוהב לנוח ולעשות חיים. עזבו אותו משינויים מחידושים. הוא חי, זורם, מטייל, לומד ונהנה באופן כללי מהחיים. צריך שינוי? נו, טוב, רק תעשו טובה שזה לא ממש יפריע לו ובטח ובטח שלא יקשור אותו עם התחייבויות ועניינים.

מה שכן, באופן מפתיע, לעיתים נראה אצל הקשתים היאחזות לא ברורה בדברים, ממש עקשנות בלתי מוסברת, שגורמת להם להיתקע במשהו (בעיקר אם מדובר בדיעה) בלי יכולת לזוז ולשנות.

דגים – הדגים הם המעודנים ביותר מבין המזלות. האחרונים בגלגל המזלות והמפותחים ביותר. אמנם מבחינה טכנית הם קלילים וזורמים, כך שכשמתבצע אצלם שינוי הוא עדין, ומעוגל, ללא פינות חדות וללא גלי הדף כבדים.

אבל הדגים עמוסים בכל כך הרבה פחדים וחרדות, שלעיתים הם נאחזים בדברים חיצוניים שלכאורה נותנים להם ביטחון וכוח ולא מוכנים להרפות.

הכותבת הינה אסטרולוגית, מאבחנת כירולוגית בשיטת CPD ומדריכה בשיטת מוח אחד

]]>