כאישה, כבר מגיל העשרה, את מכירה את הריצות לקוסמטיקאיות והמרדף אחרי תכשירים חדשים שיגרמו לך להיראות יותר טוב. אבל בעוד את מנסה לשפר את המראה שלך, עצרת פעם לחשוב כמה דברים אנחנו עושים ביום יום שמזיקים לנו בפועל?

אז במקום לקבוע תור לעוד טיפול יקר, שבי לקרוא את הכתבה הזו. ורצוי עם כוס מים, לא קפה! הנה עשרת הדברים שגורמים לעורך להזקין ולמראה הכללי שלך להיראות מבוגר ועייף יותר.

סוכר

הבעיה עם סוכר היא שהוא נמצא בכל מקום. לא רק במקומות המובנים כמו ממתקים ומשקאות מתוקים, אלא גם במוצרים 'תמימים' כמו קטשופ, דגני בוקר, רטבים לסלט ואפילו לפעמים בתה ירוק. איך סוכר מזקין את המראה שלנו בטרם עת?

סוכר בדם המשתלב עם חלבונים, כגון קולגן הנמצא בעור, גורם לעור הפנים הגמיש בדרך כלל, להיות יותר יבש ושביר.

סוכר משמין, כמובן, ומכביד מאוד על תנועת המפרקים. עובדה פחות מוכרת היא שעודף צריכת סוכר הוא גורם משמעותי בהופעת כאבי ראש חוזרים ונשנים, מה שהופך את החריצים במצח עמוקים ובולטים יותר.

מזונות מעובדים

כל מוצרי המזון המעובדים - כמעט כל מה שעובר מפעל - תורמים לרדיקלים חופשיים בגוף. רדיקלים חופשיים הם בעצם מולקולת חמצן לא יציבות, מעין נוכלים שחיים על חשבון מולקולה בריאה אחרת. מה אכפת לנו שמולקלה אחת תופסת טרמפ על האחרת? הצרה היא, שהמולקלות הלא יציבות הורסות את המולקלות הבריאות.

רדיקלים חופשיים הם מקור עיקרי להזדקנות. הגוף באופן טבעי יכול להגן על עצמו, אבל בכך שאנחנו מכניסים לגוף מזונות עם תוספים כימיים, אנחנו מטים את הכף לטובת המפלצות הקטנות האלה. מה שגורם לפנים ולגוף שלנו להציג בלאי...

מזונות מעובדים כוללים גם בשרים וגבינות וכל דבר עם רשימה ארוכה של חומרים כימיים.

מלח

מעט מלח הוא לא רע. למעשה, הוא מוצר הכרחי לבריאות טובה. אבל רובנו מקבלים כל כך הרבה נתרן בתזונה שלנו, כך שאין שום סיבה לחשוש מקיפוח הגוף ממלח.

במקום זאת, אנחנו צריכים לקצץ כמה שיותר בצריכת מזונות מלוחים מדי. המלח עלול לגרום לאגירת נוזלים (קרסוליים עבים, אצבעות נפוחות), הוא מדרדר את הגוף למחלת כליות ולחץ דם גבוה, והוא יכול להפריע למטבוליזם.

אף לא אחד מהדברים האלה יעזרו לכם להיראות בכושר, צעירים ותוססים.

קפה והזדקנות

זהו עוד מוצר עם כתב ויתור. קפה קטן הוא בסדר גמור, אבל אם אתם מכורים לקפה, או אפילו אוהבים לשתות יותר מכוס אחת ביום, כדאי שתדעו שהקפה הוא האשם לכך שאנשים נראים מבוגרים מכפי גילם.

שתיית קפאין גורמת להתייבשות ומחסור במים, מה שמקמט מאוד את העור. להתייבשות לא רק השלכות בריאותיות, אלא גם אסתטיות. אתם נראים פחות טוב!

שומן טראנס - מוקשה

מזונות מעובדים, ובעיקר עוגות, לחמים, קרקרים, צ'יפס ודומיהם עשויים להכיל שומן מוקשה. היצרנים מוסיפים את הרכיב הזה כדי שהמוצרים יאריכו מאוד את חיי המדף שלהם.

כל מזון עם חיי מדף ארוכים הוא כנראה לא טוב לגוף שלנו. כשתפגשו את המילה "מוקשה" על תווית, קחו רגע לחשוב, "האם אני באמת רוצה להיות שמנה וזקן וחולה לפני הזמן שלי?"

שמנים מוקשים ושומן טרנס מייצרים המון רדיקלים חופשיים, והנזק שלהם נכתב למעלה.

סוכרזית זה רע!

אף אחד לא אוהב לשמוע את זה אבל ממתיקים מלאכותיים רבים קשורים עם כל מיני בעיות בריאות. אספרטיים בפרט קשור לכאבי ראש וכאבי פרקים. ממתיקים מלאכותיים אחרים יכולים לגרום לכם להשתוקק לממתקים. (שימו לב איך דווקא אנשים ששותים משקאות דיאטטיים לא מצליחים לרדת במשקל).

צריכת אלכוהול

דווקא צריכה מתונה של אלכוהול יכולה להועיל לבריאות. אבל אלכוהול, כמו קפאין, מייבש את מאגרי המים בגוף ובמהירות, והניזוק הראשון הוא עור הפנים.

יתר על כן, אלכוהול מוסיף המון קלוריות למערכת בלי תזונה מקבילה. תזונה לקויה מופיעה בעור יבש, אשר, בתורו, גורם לקמטים.

אז איך הגעת מעור חלק של ילדה לעור מקומט כל כך? (shutterstock)אז איך הגעת מעור חלק של ילדה לעור מקומט כל כך? (shutterstock)

משקאות אנרגיה

מוצרים פופולריים אלה נותנים לך טלטלה של קפאין, אבל יותר מדי קפאין לא רק יכול לגרום לך לעצבנות יתר - זה מפריע לשינה נורמלית. מניעת שינה מתבטאת בעיניים נפוחות ואופי עצבני.

אבל החסרון הגדול ביותר, הוא ששותים משקאות אלו, עושים את זה על חשבונם של מי שתייה. הידרציה עניה היא האויב הגרוע ביותר של העור, היא מכינה את הקרקע לקמטים, קמטוטים, ו'שקיות' כהות מתחת לעיניים.

פחמימה גוררת פחמימה

פחמימות הן מזון מצוין לאנרגיה, אבל הבעיה היא שהגוף ממיר אותם לסוכר ולאחר מכן מצפה מכם לשרוף אותם. אם יש לכם תכנון לרוץ מרתון, זה אידיאלי. אבל אם הפעילות היחידה שלכם היא הדרך חזרה לשולחן, אתם מקבלים בחבילת שי חבורה של קלוריות שהופכות לשומן והתרסקות.

פחמימות עובדות בשיטת 'חבר מביא חבר'. צריכה שלהם לא מספקת ולא משביעה, אלא גורמת לכם לרצות עוד מזה. ובסופו של דבר פחמימות גורמות לכם להרגיש עייפות גדולה.

]]>