ויטמין E.

ויטמיןE ידוע בסגולותיו הרבות בכל הקשור לטיפוח העור. זהו ויטמין חיוני לחילוף החומרים בשכבות העליונות של העור, להזרמת הדם לרקמות העמוקות. הוויטמין הזה גם מוציא נוזלים מיותרים מרקמות הפנים ומונע נפיחויות.

אם העור נראה חיוור ורגיש, איבד מגמישותו וסביב העיינים הופיעו קמטים קטנטנים, יתכן ומדובר במחסור בוויטמין E.

בקרמים שונים, הן אלה המיועדים ליום והם אלה המיועדים ללילה, לרוב אנו רואים ויטמיןE כאחד המרכיבים. חשוב לבדוק גם מה "השכנים" של ויטמיןE בקרם הנבחר. ויטמין E נספג טוב יותר בשילוב עם אבץ וויטמינים אחרים, במיוחד A ו-C. אגב, שילוב של ויטמין E ו-C זהו גם שילוב שמגן על העור מפני השמש, לכן לא פעם אנחנו רואים אותו דווקא במוצרי טיפוח עם מקדם הגנה.

ויטמין A.

ויטמין A נחשב ובצדק לאבי מוצרי האנטי-אייג'ינג. הוויטמין הזה מגביר את קצב התחדשות התאים בשכבות השונות של העור, מגביר את ייצור הקולגן האחראי על גמישות העור. הוויטמין הזה מככב גם במוצרים נגד אקנה וגם במוצרי טיפוח להעלמת קמטים. הוויטמין הזה מפחית את רמת השומניות של העור ומונע היווצרות צלקות במקום של דלקות מקומיות.

שפשופים, דלקות מקומיות על עור הפנים, סדקים בקצוות הפה, רשת של קמטוטים קטנים ליד העיינים, פצעונים – כל אלה מוכיחים לנו שהגוף זקוק לוויטמין A.

במוצרי טיפוח אנו רואים לעיתים את ויטמין A תחת השם רטינול. בבחירת מוצר טיפוח שכולל ויטמין A עדיף לבחור קרם לילה או מסכה המיועדת לשימוש בערב, כי ויטמין A מגביר את רגישות העור לשמש. בכל מקרה במהלך השימוש בקרם שכולל ויטמין A חובה להשתמש בקרם הגנה בכל יציאה מהבית כדי למנוע הופעת כמתים עם העור.

ויטמין B.

ויטמינים שונים מקבוצתB משחקים תפקיד חשוב בתהליך חילוף החומרים בעור, לכן יש להם גם תפקיד חשוב ביותר בתהליך התחדשות העור.

כמתים שונים על העור, יובש קיצוני ושפשופים כואבים מעידים על מחסור בוויטמינים החיוניים האלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ויטמינים מקבוצת B פועלים הכי טוב בשילוב עם ויטמין A. יחד הם מזרזים את תהליך התחדשות העור וייצור תאים חדשים. הבעיה העיקרית היא שתנאי השימור של שני הוויטמינים האלה שונים לגמרי, וניתן לעשות זאת רק בעזרת חומרים כימיים רבים שמשמרים את סגולות שני הוויטמינים האלה לאורך זמן באותו מוצר טיפוח. אך שימור מהסוג הזה לא תמיד מוצא חן בעיני נשים שנמנעות משימוש בחומרים סינטטיים רבים. כמו כן, ותהליך הייצור די יקר, מה שמוצא את ביטויו במחיר של מוצרי הטיפוח האלה.

חומצות שונות

הסרת תאים מתים והחדרת הלחות לעור היא משימה ראשונה בכל תהליך טיפוח. חומצות עדינות שלרוב מופקות מצמחים ופרות שונים עושות היטב את העבודה הזאת. לכן אנחנו רואים על מדפי החנויות מבחר עשיר של פילינגים ומסכות שמשלבות תמציות צמחים וכוללות חומצות עדינות. חומצות אלה גם עוזרות להלבנת העור.

אך היות ובכל זאת מדובר בפילינג מסוים, גם אם הוא עדין מאוד, לא כדאי להגזים בשימוש במוצרים האלה. הכי טוב להשתמש בהם לפי הוראות היצרן במשך כ-20 יום ואז לעשות הפסקה של חודש לפחות עד לסדרת טיפולים הבאה.

לא פחות חשוב לזכור שגם הקרם היוקרתי והיקר ביותר לא יעיל הרבה אם הוא לא משתלב עם אורח חיים בריא. מוצרי הטיפוח הם חלק חשוב מאוד בתהליך טיפוח העור, אבל הבסיס שלו הוא תפריט מאוזן, שינה טובה ותרגישלי כושר קבועים. כל מוצרי הטיפוח הם רק תוספת מצוינת לאורח החיים הבריא, אבל בשום פנים ואופן לא התחליף שלו.

]]>