לא משנה איזה סגנון עיצובי מוצא חן בעינינו, כולנו רוצים שהבית שלנו יהיה נוח, שנרגיש בו טוב. וזה בדיוק המקום בו האישיות שלנו באה לידי ביטוי. כי פירוש המושגים "נוח" ו"יפה" הוא אישי ביותר.

אנחנו מרגישים הכי טוב במקום שדומה לנו, שמשקף את התכונות והשאיפות שלנו. כמה שלא נאהב תמונה יפיפייה בירחון, את הבית הפרטי שלנו נעצב בהתאם לטעמנו האישי.

אביזרי עיצוב

אם אנחנו נכנסים לבית ורואים בו עשרות דברים קטנים, אביזרי עיצוב ופרטי נוי, אין ספק שנכנסו לביתו של בן אדם מאוד יצירתי עם עולם פנימי עשיר ומפותח.

בן אדם כזה מסוגל לראות סיפור שלם מאחורי פריט עיצובי קטן, לכן ריבוי האביזרים סביבו הם פשוט ביטוי לעולם הדמיון העשיר שלו.

אנשים כאלה גם לא ירגישו בנוח במתחם מעוצב בסגנון מינימליסטי, כי אין בו מספיק "דלק" לעולם הפנימי המבעבע שלהם.

אבל לא מעט אנשים מרגישים נורא דווקא בבית עמוס בפרטים ופריטים. ריבוי הצבעים והמרקמים מכביד עליהם ומעורר רצון עז לנקיון יסודי. אלה אנשים קפדניים עם נטיה לפרפקציוניזם, שמקדישים זמן רב לסדר וניקיון בסביבתם.

כדי שהעולם החיצוני יתאים לעולמם הפנימי, הם צריכים הרמוניה ושלמות, ללא כאוס שפרטים קטנים נוטים ליצור.

עיצוב פנים קלאסי

הסגנון הקלאסי וקווים סולידיים אופייניים לאנשים מסורתיים ושמרניים, יציבים בנפשם ובאורח חייהם.

אנשים כאלה מעדיפים רהיטים איכותיים העומדים במקומות סטנדרטיים בבית וצבעים רגועים. הם לא אוהבים חידושים וכל שינוי קטן בדירה או בחיים דורש מהם הכנה נפשית ובדיקת כל האפשרויות.

עיצוב רומנטי

עיצוב קליל, בדים דקים, קווים רכים וריבוי פרחים, הן בעציצים והן על הריפודים, מראים בוודאות שאנחנו נמצאים בבית של אישיות רומנטית.

הקלילות העיצובית מרמזת כי הבעלים של הבית לא אוהב להתייחס למציאות ברצינות ומעדיף לתת פרשנות אישית ומיוחדת לכל המתרחש סביבו.

פיוז'ן

אבל אם הבית לא מתאים לאף הגדרה ויחד עם זאת מתאים לכל ההגדרות יחד, או במילים אחרות אנחנו רואים בבית שילוב בלתי אפשרי של כל הפריטים והסגנונות, די ברור שמדובר בהשתקפות אומנותית של בן אדם יצירתי במיוחד.

אנשים כאלה שקועים עמוק בעולמם הפנימי וההגבלות של העולם שלנו, כולל סגנון וכללי עיצוב, די זרים להם.

עיצוב נכון

הבית לא מאפשר לנו לשקר, כי כל ניסיון לעצב את הבית "כמו שצריך", ולא כפי שנוח לבעלים שלו, מביא לעונש חמור: תחושת אי נוחות מתמדת.

בבחירת הבגדים אנחנו חושבים על כללי ההתנהגות והאופנה, כשאנחנו כותבים יומן או בלוג אישי, אנחנו נוטים ליפות את המציאות, אבל הבית הוא המקום הכי אמיתי שלנו. אף שיש אופנה גם בעיצוב הבית, אין עיצוב נכון או לא נכון.

העיצוב נכון הוא זה שנוח לכל בני הבית. מה שנכון לאחד לא נכון לאחר, ומה הכי חשוב שהעיצוב יהיה נכון לעולמו הפנימי של מי שיפתח את דלת אותו הבית מדי יום.

]]>