1. מנגל

גריל מושלם צריך זה שלושה דברים: חום רצחני, מנגל פשוט ורשת טובה. המנגל עצמו צריך להיות בסך הכל כלי שמחזיק את הפחמים ונותן להם מספיק איוורור. כמובן שניתן לרכוש את מנגל האלומיניום המוכר הנמכר בתחנות הדלק, וברשתות השיווק לחורר בו כמה חורים בתחתית בשביל החמצן ולהחליף לו את הרשת. מנגל שכזה בעל רגלים מתקפלות מציע לקראת החג מותג כלי הבית 'פרסקו' (49 שקל, ברשת הום סנטר ובחנויות המתמחות).

מנגל קטן מגולוון על רגליים, פרסקו, 49 שמנגל קטן מגולוון על רגליים, פרסקו, 49 ש"ח (צילום: יח"צ)

אופציה נוספת היא הגריל הנייד מבית Discovery-Adventures הנחשב לאחד מהמותגים המתקדמים והמובילים בעולם. הגריל הבולט בצורתו העגולה ובצבעו האדום ויש לו ידיות אחיזה מפלסטיק ורשת נירוסטה איכותית (99.90 שקל, בתחנות הדלק של "דלק").

גריל ניייד, דיסקאברי, 99.90 שקל, בתחנות הדלק של גריל ניייד, דיסקאברי, 99.90 שקל, בתחנות הדלק של "דלק" (צילום: יח"צ)


2. ציוד נלווה למנגל

נפנף (פרסקו 6 שקלים), סט כלים למנגל הכולל: רשת צלייה ( פרסקו 28 שקל), מלקחיים, הופך בשר שטוח וכן מזלג נועץ בשר (שלושת המוצרים של פרסקו מוצעים ב-45 שקל).

נפנף פלסטיק צבעוני למנגל, פרסקו, 6 שנפנף פלסטיק צבעוני למנגל, פרסקו, 6 ש"ח (צילום: יח"צ)כלים למנגל, פרסקו, 45 שכלים למנגל, פרסקו, 45 ש"ח בחנויות לכלי בית (צילום: יח"צ)


3. סכין

חברת VICTORINOX השוויצרית, מהמובילות בייצור סכינים ואולרים, מציעה מגוון סכינים העשויים מפלדת אל חלד. למותג מגוון רחב של דגמים החל מסכין ייעודית לחיתוך עגבנייה ועד לסכין מקצועית לחיתוך בשר (36-194 שקל בסניפי ריקושט). אגב, רצוי להצטייד גם בסכיני בטיחות מפלסטיק קשיח ולא רק כאלה העשויות מלהב משונן מפלדה.

רשימת המצרכים כדי להפוך את המנגל שלכם למושלם (צילום: יחרשימת המצרכים כדי להפוך את המנגל שלכם למושלם (צילום: יח"צ)מקל אש כתום, ריקושט, 18 שמקל אש כתום, ריקושט, 50 ש"ח (צילום: יח"צ)


4. קופסאות לאיחסון מזון

קופסאות המזון בעלות החציצה פנימית הן האידיאליות ביותר ותוכלו . לשים בהן של מספר רב סוגי סלטים. המותג הקוריאני 'לוק אנד לוק' מציע שפע רב מהן. את קופסאות המותג ניתן לרכוש בכל הסופרים, מדובק בקופסאות פלסטיק אטומות הנסגרות הרמטית עם ארבע כנפיים. הן מוצעות כאמור בגדלים שונים, ולחלקן ישנה חלוקה פנימית (40 שקל).

קופסא מחולקת לאחסון מזון, לוק אנד לוק, 40 שקופסא מחולקת לאחסון מזון, לוק אנד לוק, 40 ש"ח ברשתות השיווק (צילום: יח"צ)


5. בשר - שני דברים אתם חייבים לזכור: הראשון, לא כל בשר מתאים למנגל והשני, אתם הרי נדרשים לבשר שיש לו כמה שיותר שומן, כי השומן הוא זה שמגן על הבשר מפני האש ושומר עליו מהתייבשות ושריפה.

לא לשכוח שמיכה טובה לשבת עליה ואבטיח לקינוח (צילום: יחלא לשכוח שמיכה טובה לשבת עליה ואבטיח לקינוח (צילום: יח"צ)

6. ערכת קפה
7. שקיות אשפה
8. מפת שולחן ומפיות חד פעמיות
9. מלחיה ופלפליה
10. שמיכה - (79.90 שקל, ברשת H&O)
11. סכו"ם חד פעמי
12. מים – לשתייה וכיבוי.
13. צידנית - עם קרחונים לבשר ולסלטים
14. סיר או 2 לבשר

15. פותחן בקבוקים, יין ובירה

בירה: כידוע, 'נשר' היא הבירה הראשונה שיוצרה באופן תעשייתי בישראל. היא קיימת משנת 1934 ועד היום. לצד הבירה האלכוהולית ישנה גם נשר מאלט, בירה שחורה לא אלכוהולית אשר עד שנת 1987 השחורה היחידה שנמכרה בארץ. אז אם כבר מפרגנים לבירה, רצוי שתהיה משלנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

קטשופ וחרדל הכי כדאי מתוצרת כחול לבן (צילום: יחקטשופ וחרדל הכי כדאי מתוצרת כחול לבן (צילום: יח"צ)

16. מגבונים לחים

חובה לניגוב הידיים לאחר ההתעסקות עם כל הבשר וכן מגבות (29.90 שקל, ברשת H&O)

17. חרדל וקטשופ

הקטשופ הוא אחד ממוצרי המזון הקיימים כמעט בכל מקרר. לא משנה אם אתם גדולים או קטנים, סביר להניח שיש כמה מאכלים בפרט אלה המזוהים עם המנגל שאתם חייבים להוסיף להם קטשופ - עוד לפני שאתם טועמים. ההמלצה שלנו, בחרו אחד ממגוון מוצרי 'אסם', בכל זאת מדובר באדום תוצרת כחול/לבן.

18. ערכת עזרה ראשונה

19. פחמים וגפרורים או לחילופין את מקל האש MINI של חברת light-my-fire, הנחשב לכלי נהדר להבערת אש בקמפינג, בטיול ובמנגל.

מכונת קריוקי ומיקרופון של que, 299 שמכונת קריוקי ומיקרופון של que, 299 ש"ח (צילום: יח"צ)

המקל האמור מייצר ניצוץ מגנזיום בעל חום גבוה במיוחד (3000 מעלות צלסיוס) המאפשר להצית עימו אש בקלות רבה, בכל מזג אוויר- אפילו בזמן רוחות וגשמים. אגב, ניתן לבצע במקל עד כ-3000 הדלקות שונות (50 שקל בריקושט).

20. ערכת קריוקי

להמון מצב רוח טוב!.

]]>