באולם השתררה דממת אלחוט, המתח באוויר ניתן למישוש, עיני הקהל נשואות אל הלוליין המיומן המהלך על חבל דק מנסה למצוא את נקודת האיזון לאורך כל הדרך שתוביל אותו אל המטרה.

והנה מעידה קלה... לבבות הקהל יצאו אליו והתאגדו ללב אחד גדול שהחסיר פעימה. אך, מיד הוא מתעשת אין זמן, אחרת יצנח היישר לזרועות הקהל המבוהל... מתאזן ... ומתייצב.

אגלי זיעה ניכרים על פניו, וניכר גם כי על אף ניסיונו הרב בתחום, משקיע מחשבה ומאמץ כדי להגיע ליעדו.

המוט שבידו משמש ככלי איזון עבורו האם ייטיב עמו או ההיפך... ירע חלילה?

הלוליין שבי

הלוליין מייצג אותנו בדרכנו כמהלכים על חבל דק בכל משימה, אתגר בחיים אנו מתחילים כלוליינים מנסים, תוהים מועדים, כמעט מועדים, מתעשתים ומממשים בדרך למטרה.

נשיט ליבנו לכלים מסביבנו, למוט שיכול לסייע כדי למצוא את נקודת האיזון הנכונה והמתאימה לנו בדרכנו כל פעם מחדש וככל שנתאמן יותר נעמיק ונדע את הטכניקה, נפעל לפי אסטרטגיה ממוקדת מטרה ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו ליצירת איזון מקסימלי, לקראת היעד הבא.

כך נוכל לצלוח את החבל הדק ולהגיע למטרה, ככל שנצבור ניסיון וידע.

לא ליפול! רגע לפני המעידה, מצאי את נקודת האיזון שלך (shutterstock)לא ליפול! רגע לפני המעידה, מצאי את נקודת האיזון שלך (shutterstock)

אמנם הדרך תהיה בטוחה יותר, אך המודעות לסכנות והשלכותיהן תגבר ובכך נדע ממה להיזהר ונקודת האיזון עבורנו תהיה נהירה ובהירה יותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לכל דבר בחיים קיימת נקודת איזון. שאותה עלינו לגלות על מנת שנוכל לשפר את אורח חיינו, נקודת איזון ביחסים הקרובים לנו ביננו לבין בן זוגנו, ביננו לבין ילדינו, הורינו חברינו, וכו'.

נקודות איזון בחיינו

נקודת איזון כלכלית, איפה אנחנו ממוקמים ביחס להוצאות מול הכנסות, השקעות מול רווחים.

נקודת איזון בבריאות שלנו, אכילה נכונה ספורט במינונים המתאימים לנו ולצרכי גופנו.

נקודת איזון במידות האדם, גאווה מול ענווה, אהבה מול שנאה, קמצנות מול פזרנות ועוד...

כשאנו רוצים לעשות עבודה עצמית פנימית לפני כל יציאה לדרך חדשה, אתגר, קושי, או אפילו סתם עשייה יומית ושגרתית, נברר היטב איפה אני, הלוליין שבי, מונח כרגע על החוט המוביל אותי אל היעד הבא שלי.

ובעצם הכי חשוב: מהי נקודת האיזון שלי?

]]>