החיים של רובנו לא בדיוק מזכירים טיפול הרגעה, לכן פינוק קטן מדי פעם הוא לא גחמה, אלא הכרח של ממש. הפרסומות מנסות לשכנע אותנו שניתן לקבל פינוק איכותי אך ורק במכון יופי יוקרתי.

אין ספק כי ביקור בספא עוזר להירגע וליהנות, אך מבחר המקומות שמתאימים לנשים דתיות הוא לא גדול במיוחד, והמחירים במקומות האלה קצת מרתיעים לפעמים.

כל זה לא אומר שגורלנו הוא רק לחלום על פינוק או להסתפק בכוס תה מול המחשב בתור "זמן איכותי פרטי".

לא תגנוב!

ראשית, חשוב להקדיש לזה זמן. להקדיש לפחות מספר שעות למנוחה איכותית ולא "לגנוב" 10 דקות בין משימה למשימה. מומלץ מאוד לתכנן את יום הפינוק הפרטי הזה מראש ואף לרשום אותו ביומן.

לא משנה האם זה יהיה בבוקר, בצהריים או בערב, חשוב שזה יהיה זמן פנוי מכל משימה ומטלה, זמן שתקדישי לעצמך בלבד.

מקום מפנק

שנית, תבחרי מקום מתאים. לא משנה איזו פינה בבית תבחרי, תשקיעי מעט זמן בעיצובה. מקום מסודר ויפה, עם תאורה חלשה ונרות יעזרו לך להתנתק מהשגרה ולהיכנס לאווירה רגועה.

מלבד הראיה, החוש השני שמשחק תפקיד מכריע בספא הביתי שלנו הוא השמיעה. מוזיקת רקע מרגיעה תתרום רבות לאווירת הפינוק המיוחל.

אם כבר אנחנו הופכים את ביתנו לפינת הספא, כדאי שנשקיע גם בריחות נעימים. טיפול ארומתרפי קצר לא דורש מכשור מסובך, והוא מסוגל לתרום למנוחה הגוף והנפש כאחד.

בחיי היום-יום אנחנו נאלצים לרוב להסתפק במקלחת זריזה. אמבט קצף, אולי גם בתוספת מלח או תמצית טיפולית אחרת עוזר מאוד לשכוח מהמרוץ הקשה שם בחוץ, וליהנות מכל רגע של שהייה מענגת במים החמימים והמלטפים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פינוק ביתי

יום פינוק פרטי הוא הזמן המושלם גם ליהנות ממסכות ייחודיות ושאר טיפולי פנים וגוף שהרבה פעמים אין לנו זמן בשבילם.

השקיעי בניקוי יסודי של העור, במסכה ובקרם. אין אישה שלא מרגישה שיפור קל עד משמעותי במצב הרוח לנוכח שורה ארוכה של קרמים ומסכות שעומדים לפנק את עור פניה, את גופה, את כפות ידיה ורגליה...

יום כיף כזה הוא בדיוק הזמן לעבוד ביסודיות על כל אזורי הגוף וליהנות ממראה עור הרענן.

לפני שניגשים לטיפולי הספא הביתי מומלץ לדאוג גם להפסקות טעימות ובריאות. כדאי להכין מספר משקאות וחטיפים טעימים שינעימו את הזמן בין מסכה לנמנום קל.

ואם עושים את יום הכיף הזה יחד עם חברה, ההנאה עשויה רק לגבור! זהירות, זה ממכר...

]]>