ריח רע מהפה הוא בעיה מביכה כל כך שלעיתים קרובות אנשים מתביישים אפילו להעיר עליה לאחרים, אבל מנסים לקצר את השיחה ככל האפשר.

בשונה מריחות גוף אחרים במקרה הזה אין דאודורנט או אבקה שמסירים את הריח ופותרים את הבעיה לפחות באופן זמני.

מסטיקים וסוכריות עוזרים רק במקרים קלים מאוד, כמו ריח קל של סיגריה אחרי העישון, וגם אז הפתרון הוא לרוב חלקי בלבד.

ריח רע מהפה יכול לנבוע או מסיבה בריאותית או מסיבה היגיינית. בעיות במערכת העיכול או בעיות בחניכיים ושיניים מסוגלים לגרום לריח רע חזק מהפה ששום מסטיק ושום צחצוח שינים לא יעלימו.

טיפול לריח פה רע

הפתרון היחיד במקרה זהה הוא להגיע למומחה ולעבור טיפול מתאים. המחלות הנפוצות שגורמות לריח רע הן בעיות בכליות ובכבד, מחלות שונות של מערכת העיכול, סכרת וזיהום בדרכי הנשימה.

אבל ישנן גם בעיות שבהן אנחנו יכולים לטפל בלי לערב גורמים מקצועיים. יובש בפה ידוע כגורם חשוב בהיווצרות ריח רע.

כשהגוף סובל ממחסור במים הוא מקטין את יצירת הרוק. בהעדר הרוק החיידקים בפה מתרבים מהר יותר וגם התאים מתים מהר יותר. שני התהליכים האלה גורמים לריח רע.

צחצוח שיניים

גם אי הקפדה על כלי הצחצוח גורמים לריח רע מהפה. שאריות המזון גורמות לריבוי החיידקים ושוב נוצר הריח הרע. גם כשהשיניים ישרות לגמרי מומלץ לוודא בעזרת חוט דנטאלי שלא נשאר מזון בין השיניים, על אחת כמה וכמה כשהשיניים לא לגמרי ישרות ומברשת השיניים לא מצליחה לנקות היטב את השיניים. ו

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כשמצחצחים את השיניים חשוב מאוד לא לשכוח את הלשון ולנקות גם אותה, היות וגם היא מקום מושבם האהוב של החיידקים.

רעב ודיאטות

כולנו יודעים ששום ובצל יכולים לגרום לריח רע מהפה, אבל גם רעב ודיאטות קשוחות מדי יכולות לגרום לכך. כשהגוף רעב הוא מפרק את מאגרי השומן, אך גם מייצר חומרים שנקראים גופי קטון שגורמים לתופעה הלא נעימה של ריח רע חריף מהפה.

ככלל דיאטה לא מאוזנת יכולה לגרום לא רק לשינוים במשקל, אלא גם באופן תפקוד של הגוף, וריח רע הוא תסמין נפוץ של הפרעות רבות בתפקוד מערכות גוף שונות.

להיפטר מהריח הרע

ישנם גם מוצרי מזון שעוזרים להיפטר מהריח הרע מהפה: תה ירוק, קינמון, תפוזים, תפוחי עץ, סלרי. ובמקום מסטיק כדאי ללעוס כמה דקות קצת שמיר, פטרוזיליה או חתיכה קטנה של מקל קינמון. הם יעילים יותר מהמסטיקים.

]]>