אף שתכשיטים נעשים בדרך כלל מחומרים עמידים ביותר, גם הם נוטים להיפגע, להישרט וסתם להתלכלך. מספר פעולות פשוטות ישמרו על התכשיטים שלנו לאורך שנים.

1. אם כל מה שברצונכם הוא להסיר מהתכשיט לכלוך, אבק ומעט שומנים שהצטברו עליו, תשטפו אותו בעדינות במים פושרים עם מעט סבון. אין צורך בחומרים מיוחדים.

2. כשאתם מנגבים או מבריקים את התכשיט, השתמשו אך ורק בבד רך כמו משי או פלנל כדי לא לשרוט את התכשיט.

3. אם הניקוי הביתי לא הועיל, לא כדאי לנסות להבריק את התכשיטים בחומרים מיוחדים כי הנזק לרוב עולה על התועלת. כדאי לפנות לתכשיטן לצורך הברקה או ליטוש.

4. מנעו כל מגע בין התכשיטים לחומרי ניקוי, במיוחד אלה המכילים אקונומיקה ומסירי שומנים אגרסיביים. החומרים הפעילים של חומרי ניקוי רבים עלולים לגרום למתכות לאבד את צבען. גם אבני חן ניזוקות מחומרים אלה.

5. כדאי מאוד להסיר את התכשיטים גם לפני השימוש במוצרי טיפוח ואיפור. קרמים ומוצרי איפור משאירים על התכשיטים שכבה דקה של שומן ואבק שפוגעת במראה התכשיט וגורמת לו לאבד את הברק.

6. רצוי גם למנוע מגע בין מים וסבון לבין התכשיטים, לכן מומלץ להסיר את התכשיטים לפני שנכנסים למקלחת, לבריכה או ניגשים לשטוף כלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

7. כדי למנוע פגיעות בתכשיטים מומלץ להסיר אותם גם בזמן פעילות גופנית. עבודה עם מכשירי כושר יכולה לגרום להופעת שריטות על טבעות וצמידים.

8. חשוב להוריד את התכשיטים לפני השינה. תזוזות במהלך השינה עלולות לגרום לעיוות בחלקים העדינים של התכשיט וקרעים בשרשראות.

9. ככלל כדאי לאחסן תכשיטים בקופסאות נפרדות, אך הדבר חשוב במיוחד עבור תכשיטים משובצים אבני חן, כדי למנוע חיכוך שעלול לגרום לשריטות ופגיעות.

10. אם אבן משובצת לא נראית לכם יציבה או שהסוגר בתכשיט נחלש, פנו מיד לתכשיטן. חיזוק קל של מקומות בעייתיים חוסך הרבה עוגמת נפש שאנו סופגים כשמגלים שכבר לא ניתן לשחזר את התכשיט שאהבנו כל כך.

]]>