1. הצבע הכחול לא מתאים לרוב סוגי האוכל, לכן אם תשתמשו בצלחות בגוונים כחולים רוב הסיכויים שתאכלו פחות. ולהפך, ככל שהאוכל מסודר בצורה יפה ומגרה יותר בצלחת, כך גובר הסיכוי שתאכלו ממנו יותר ממה שאתם צריכים.

2. סדרו את הכול בצורה נכונה במקרר. כשאתם פותחים את דלת המקרר, הדבר הראשון שאתם צריכים לראות זה פירות, ירקות, מעדני חלב דלי קלוריות וכו'. בפועל רוב האנשים מחזיקים את הדברים הבריאים בתחתית המקרר ובפינות הרחוקות ביותר, וכך הסיכוי שתאכלו חטיף במקום תפוח רק הולך וגדל.

3. תתרחקו מהסיר. אם אתם אוכלים בקרבת הסיר, הסיכוי שתוסיפו אוכל לצלחת אחרי שתסיימו את המנה שלכם גדל. אם לקחתם את המנה וכבר התרחקתם מהסיר כדי לאכול אותה, רוב הסיכויים שתרגישו שבעים אחרי האוכל ולא תלכו למלא צלחת בפעם השנייה.

4. תשתמשו בצלחות קטנות. מנה סבירה בצלחת גדולה נראית קטנה מדי, ואתם מתפתים להוסיף אליה עוד קצת. תתחילו לאכול מצלחות קטנות והמנות שלכם יקטנו בלי שתשימו לב אפילו.

5. תקרבו את שעת ארוחת הבינים לשעת הארוחה העיקרית. אם חצי שעה לפני הארוחה העיקרית תאכלו פרי או מעדן, בארוחה עצמה כבר תהיו הרבה פחות רעבים ותאכלו פחות.

6. תחליפו מזונות עתירי קלוריות בירקות. כך בפשטידות רבות וברטבים שונים ניתן להחליף מחצית מכמות הגבינה המגוררת בירקות מגוררים. במאפים רסק תפוחי עץ מחליף לעיתים חמאה או מרגרינה בלי לפגוע באיכות המוצר, ואף מוסיף לו סיבים תזונתיים וויטמינים.

7. תלעסו מסטיק בזמן הבישול. מסטיק ללא סוכר מונע מכם "לטעום" את האוכל שאתם מבשלים לעיתים קרובות מדי. כמו כן, מסטיק מפחית את התיאבון.

8. תחליפו את מיצים בפירות. מיצים תעשייתיים כוללים הרבה סוכר ואין בהם את הסיבים התזונתיים שיש בפירות.

9. אם אתם לא יכולים לוותר על השתייה המתוקה, תמזגו אותה לכוס גבוהה וצרה. מכוסות כאלה אנחנו שותים פחות מאשר מכוס גדולה ורחבה.

10. תצחצחו שינים מיד אחרי הארוחה. תחושת הרעננות בפה תמנע קינוח נוסף ומיותר.

11. בבניית התפריט תתרכזו בדברים שאתם מוסיפים ולא בדברים שאתם מוותרים עליהם. אל תחשבו על הדברים שמעתה אסור לכם לאכול, במקום זה תתחילו לגלות זנים חדשים של פירות וירקות, מתכונים בריאים וכו'. כעבור זמן מה ההרגלים הטובים פשוט יתפסו את מקומם של ההרגלים הרעים הישנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

12. תנהלו יומן אכילה. עצם הרישום של כל המאכלים מקטין את כמותם. ניתן גם לנהל יומן אלקטרוני ולהוסיף אליו את תמונות האוכל. כדי לצלם תמונות יפות יותר תתחילו גם להכין מאכלים בריאים יותר.

13. אל תסתמכו על מד קלוריות במכשירי כושר. ידוע שמכשירי הכושר לא מודדים את הקלוריות בצורה אמינה, ואם נסתמך על כך נרשה לעצמנו לצרוך יותר מדי קלוריות.

14. תחליפו את התה הרגיל בתה ירוק. תה ירוק מגביר את קצב חילוף החומרים ומסייע להרזיה.

15. תתרכזו בצלחת. אם כעבור שעה אחרי הארוחה תזכרו היטב את מראה הצלחת שלכם מלאה באוכל ישנו סיכוי סביר שתוותרו על החטיף הנוסף. אבל אם במקום להסתכל בצלחת הסתכלתם במסך מחשב, תתקשו להיזכר מה אכלתם ובקלות תשכנעו את עצמכם שמגיע לכם לאכול ארוחה קטנה נוספת.

]]>