התפילות של הספרדים, התפילות של האשכנזים, התפילות של כל היהודים, עולות לשמיים כמו מלאכים ומתיצבות שם יחד עם שאר הנוסחים, וה' מקבל כל תפילה מיד ולא שואל : "איפה אבא שלך נולד?". ( אורי ארבך מתוך "ילדה כמוני")

אורי אורבך (54) התאפיין בחדות לשון ובחריפות יוצאת דופן, נאמן לדעותיו ודרכו שאליה נצמד בדבקות, באהבה ובנאמנות, כיבד את הבריות באופן יוצא דופן ולא אופייני לאיש פוליטי, הצטיין בתרבות הדיון, אותה דאג לקדם ולהדגיש כי אין אנו עוסקים בדיוני כבוד אישיים, אלא במהות.

הוא היה אחד מאנשי התקשורת המוכשרים ביותר, מהווה סמל דוגמא לעיתונאים צעירים, המציא את המושג "הטובים לתקשורת" ודאג להוכיח עד כמה היה טוב במה שעשה, התאפיין בפשטות ובאהבת התורה ארץ ישראל ועם ישראל.

כזה הוא האיש, כך היה וקשה לדבר עליו בלשון עבר, אך החיבור שלו דרך אמירותיו, כתביו ופועליו עלו כולם בקנה אחד, אהבת ישרל צרופה וטהורה, הדאגה התמידית לחיבור בים הקצוות , בין הצעירים למבוגרים, החילונים לדתיים ולהתחבר לעולמם של הילדים הן אלו הזכרונות שילוו אותו, יהי זכרו ברוך.

‏ קטע מצולם מתוך ספרו " מבטיח, בלי נדר" , סיפרי ילדים נוספים שחיבר, "מה מברכים על גלידה", "סבא שלי היה רב", "מתקן החלומות" ועוד.]]>