מבנה גופנו משתנה מאחת לשניה, הפעם נדון דווקא במבנה האגס. מחקר חדש מראה כי נשים בעלות מבנה גוף אגסי - צר למעלה ורחב יותר באזור האגן, הינם נשים בעלות אינטלגנציה גבוהה ובריאות יותר, מאשר נשים בעלות מבנה המכונה תפוחי - רחב באזור העליון וצר באזור האגן.

משקל גופנו הולך כמשולב יד ביד עם בריאות תקינה או מאידך לקויה, מחקר חדש שנערך לאחרונה באוניברסיטת אוקספורד מצא כי נשים בעלות מבנה אגני רחב, הם נשים בעלות אינטלגנציה גבוהה ולא רק זה, הן גם עמידות וחסינות יותר בפני מחלות כרוניות, כגון סוכרת וכולסטרול.

מתוצאות המחקר עולה, כי מניסויים שבוצעו בקרב 16.000 נשים בעלות מבנהה אגן רחב, נצפה כי הן נוטות לייצר רמות נמוכות של כולסטרול וסוכרים בדם ובעלות סיכוי גבוהה יותר לייצר הורמונים המסייעים לעכל זאת.

הסיבה המשמעותית לכך מכיון שעודף השומן נמצא באזור הירכיים מכיל אומגה 3 בכמות גבוהה יותר מהרגיל והינה הכרחית להתפתחות המוח,.

ממצא נוסף שעלה ממחקר זה כי ילדים שנולדו לנשים בעלות מבנה אגן רחב גילו יכולות גבוהות יותר מבחינה אינטלקטואלית מילדים שנולדו לאמהות במבנה רזה יותר.

המחקר מתחזק בבסיס נתוניו ממחקר נוסף שביצעה לא מזמן אוניברסיטת פיטסבורג, לפיו נשים בעלות מבנה אגסי רחב למטה ובעלות היקף מותניים צר חיות זמן רב יותר מנשים בעלות מבנה צר.

מסקנה: לפעמים לשומן יש יתרונות שמוסיפות לך שנות חיים.

‏

]]>