די היה לצרוך במעט תקשורת כללית בתקופה האחרונה, בכדי להיחשף למתחולל במשטרת ישראל. מדיווח לדיווח נחשפים היקף ועומק הכיעור. מי שעקב אחרי הדיווחים, התוודע לכך שמדובר בנורמה. בדבר שבשגרה. לצערנו הרב נחשף כי במשטרת ישראל קיימת נורמה מזעזעת של פגיעה בנשים, כאשר בזה אחר זה במסגרת "פרשת ניצבים" נעצרו הבכירים ביותר במשטרה.

ברצוני לציין כאן, כי במשטרת ישראל פועלים גם אנשים טובים שמוסרים את נפשם למען ביטחוננו ושלומינו. חז"ל הורו לנו להתפלל לשלומה של מלכות, כי אלמלא שלומה - איש את רעהו חיים בלעו. חלילה לנו להטיל, בהכללה, דופי בגוף חשוב זה. ויש לתת את ההערכה לגורמים השונים, כמובן, גם לאלו מתוך המשטרה, הפועלים להבריא אותה.

אני רוצה לעמוד על יחס התקשורת לאירועים שהתרחשו בשבועות האחרונים במשטרת ישראל, אל מול קמפיין "הדרת נשים", בו חיסלה התקשורת החילונית בסיכול ממוקד כל אשר חרדי יקרא.

בשנים האחרונות נחשפו "אנשי התקשורת הכללית" לנורמה אחרת והיא: הנוהג הקיים בקבוצות חרדיות שונות, בו הנשים יושבות בתחבורה הציבורית מאחור. כולנו זוכרים את תגובת התקשורת הכללית, "האובייקטיבית" - כמובן, היא הייתה שונה בתכלית. תחת כל עץ רענן נזעקו הדוברים לכבוד האישה הנרמס. חווינו השקת קמפיין שפעל באינטנסיביות נגד כל הנמנה על קבוצת המיעוטים החרדית. כולנו היינו שם, הואשמנו ב"הדרת נשים", בחשכה תרבותית, ובניסיון להשליט את תרבות השיעה האיראנית בישראל הדמוקרטית. לקמפיין נלוו יריקות מציאותיות ומדומות. הצהוב שלט. ובכולנו הוטחו קללות וקריאות נאצה.

אלו היו "טובי" המוחות שלקחו אז אלמנטים אזוטריים ויצרו מהם אייטמים מפלצתיים שהשחירו את פניו של הציבור החרדי - מפנים את חיצי זעמם אל המתרחש במשטרת ישראל המעטירה, אולי הסחי והמיאוס שהורק מאורוות המשטרה, היה יוצא כבר לפני מספר שנים. אך לא, במקום לטהר את המקום בו באמת מושפלים נשים באשר היותם נשים, בחרו אנשי התקשורת החילוניים לתקוף את הציבור החרדי וליצור אייטמים שנוצרו על בסיס הקסנופביה של ההמונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עם זאת, ממחול השדים נגד החרדים לא נותר כלום. בלון נפוח שהתמוסס. ברם, הפצעים שהטילו אותם אנשי התקשורת הכללית באוכלוסיית המיעוטים החרדית - טרם הגלידו והקרעים שבעם הוסיפו להעמיק. תקשורת לתפארת.

ברור, אינני תובע מאנשי התקשורת הללו שרוממות כבוד הנשים בגרונם: להתוודות או להשיק קמפיין שנאה דומה לנוכח המתחולל במשטרה. אך אולי תביעה לעתיד. ליטול קורות מעיניהם שטחו מלראות נגעי עצמם. תביעות כאלו תהיינה נאיביות למדי.

אני רוצה להזכיר לכולנו: עלינו לזקוף קומה ולהתגאות בכך שאין בנו הנורמות הקלוקלות הללו. והכי חשוב: להסתכל לתקשורת הצהובה בעיניים ולהכיר אותה במערומיה, למען נהיה מפוקחים וחסונים יותר בסיבוב הבא…

‏הצהוב הצהוב הזה.
‏]]>