את מכירה את התגובה הזאת של השוויגער הפולנייה (יכולה להיות גם עיראקית וכל חמה אחרת) כאשר היא רואה את כלתה בחצאית אדומה מידי או צמודה מידי, "אני! לא מתכוונת לומר את דעתי בעניין הזה...״.

כך בדיוק הרגשתי כאשר התבקשתי להביע את דעתי על הבחירות המתקרבות ובאות. מצד אחד יש לי כל כך הרבה מה להגיד: מה חשוב בהצבעה, כיצד להגיב לעצם הבחירות, מהי משנתי ההשקפתית וכן הלאה. מצד שני, אין לי כל כוונה להתערב ולהביע דעה בעניין. כמי שאמונה על הוראותיו של הרבי מליובאוויטש, לפיהן חב"ד אינה מפלגתית ואינה מתערבת בבחירות, לא נותר לי אלא ללכת לבחור ותו לא. דעתי בעניין לא תישמע.

נכון. טעיתי בעבר והבעתי דעה. הבעתי דעה מתוך מטרה לגרום לכל הנשים החרדיות לצאת לקלפי ולבחור כי זו הייתה הוראתו של הרבי וזו הוראתם של רוב רובם של גדולי ישראל, אבל מנוי וגמור עמי לא לומר מהי עמדתי הפוליטית, או נכון לומר, במי אבחר בבחירות הקרובות.

אגב, גם כאשר התבטאתי בעניין, לא אמרתי במי יש לבחור. קטנותי. אמרתי שצריכים לבחור. וזו בדיוק גם האמירה שלי בטור זה. חייבים לבחור. לא סתם לבחור, אלא במפלגה החרדית ביותר כדי לחזק את כוחו של הציבור החרדי. במי? כל אחת תשאל את רבותיה.

הגיעו לפתחי הצעות מעניינות ומשתלמות כלכלית. כאלו שיתרמו לי מעמד ופרנסה. שאלתי רב מורה הוראה, דיין בבית הדין של רבני חב"ד, והתשובה הייתה ברורה ונחרצת: אנחנו, כחסידים של הרבי, לא מתערבים ולא נוקטים שום עמדה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אל תשאלו אותי על כאלה המכונים חב"דניקים ופועלים למען מפלגות כאלה ואחרות. איני מתכוונת לדבר בשמם, אלא בשם עצמי בלבד. הרב הבהיר לי שהתערבות שלי בעניין תפגע בשליחות שלי בעולם. "לאחר הבחירות", אמר הרב, "הרבה מאותן נשים שמשתתפות בשיעורים שלך, או מקשיבות לתכנית הרדיו שלך, תסתכלנה עלייך בעין אחרת ולא תקבלנה ממך בהכירן את שיוכך הפוליטי".

לי, כחסידת חב"ד, יש שליחות בעולם והיא להרבות תורה ומצוות, שיוך פוליטי יפגע במימושה. מפלגות נובעות מהמילה פלגנות וכל תפקידי בעולם הוא ליצור אחדות. לכן, לא אנקוט כל עמדה בעניין.

כיהודים שומרי מצוות, אנו אמונים על דברי הרבנים ולא משנה כמה בוער לנו להביע עמדה פוליטית. הדבר היחידי שאני רוצה לומר הוא שאין לנו את הפריבילגיה לשבת בבית. אנחנו חייבות לצאת מהבית ביום הבוחר ולהטיל לקלפי פתק של מפלגה שתפעל לחיזוק הצביון היהודי של הארץ הזאת, שנציגיה הם יהודים שומרי תורה ומצוות, שתלחם על שמירת הסטטוס קוו למען עתיד העם וחינוך ילדינו, שתשמור על חייהם של מיליוני היהודים החיים בארץ הקודש ולא תסכן אותם על ידי מסירת שטחים לאויבים.

אם הצלחתי לגרום למישהי מכם ללכת לקלפי ולחזק את הכוח החרדי, והיה זה שכרי.

]]>