נשים אוהבות נעליים. נעליים מכל מיני סוגים. גבוהות ונמוכות, דקות גזרה ורחבות היקף. רוב הנשים מעדיפות נעליים על פני בגדים. לנעליים יש נוכחות, אישיות והן מעידות על אופי האישה או לכל הפחות "מה היא רוצה להיות" באותו יום שהיא נועלת אותן.

לצעוד על נעלי עקב היא משימה קשה. הבחירה בנעלי עקב על פני נעלי נוחות מגיעה מהרצון לשדר יוקרה ומשום שהן את הבגד. נעל יכולה לתת ביטוי לכל הבגד ולמראה שלו, היא יכולה להפוך כל בגד פשוט לקלאסי ולשדרג אותו ממראהו הפשוט.

הנעליים, כך אומרים המעצבים ויודעי דבר, מעצבות את האישיות של האדם, ואם בפריטי לבוש חיצוניים עסקינן, נעלי עקב במאה הקודמת היו נחשבות פריט לבוש של עשירים בלבד.

לנעלי עקב יש תכונה נוספת - הן מקנות ביטחון למי שאינו מסתפק בגובהו. למרות שכיום נעלי עקב זמינות וניתנות לרכישה לכל שכבות העם, עדיין התפיסה הרווחת כי העקב משדר מכובדות ויוקרה ומותאם לארועים ויוצר מראה מעודכן.

כמובן שיש גם כאן את הצד הקיצון - ישנן נעלי עקב גבוהות וגסות שמשדרות את ההיפך הגמור מיוקרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אספניות הנעליים מפתחות ערך סנטימנטלי לנעליהן בדיוק כפי שהיו אוספות מכתביות ומדבקות בהיותן "נשים קטנות".

החיבור לנעליים מתחיל ממש מהצעדים הראשונים. תמיד תהיינה הילדות המתוקות שמפנות את ארון הנעליים של אמא, נכנסות לנעליה וצועדות בנעלי עקב המרעישות בכל רחבי הבית.

‏

רק אל תשכחנה שהליכה על עקבים באופן עקבי מזיקה לעמוד השידרה. מאידך, מחקרים שנערכו לאחרונה העלו כי נעל שטוחה לגמרי גם אינה מיטיבה עם הגב. לכן עקב ממוצע יכול להיות גם יפה, נוח ובריא.

אז לאיזו נעל החלטת להיכנס היום?

]]>