גב' יפה דרעי, חברת מועצת הנשים של ש"ס ורעייתו של יו"ר התנועה, אריה דרעי, התראיינה לצבי יחזקאלי בערוץ 20 וסיפרה על החיים במחיצתו של בעלה.

על הימים הראשונים מספרת גב' דרעי: "הוא בחור כריזמטי, הראשון בלימוד ובדברים יחודייים. היה בו משהו שיש רק ליחידי סגולה. הוא כמובן היה בן תורה לא עלה בדעתו כל לערוק לפוליטיקה".

על הקמת ש"ס: "הברכה של הרב מיד ניכרה כבר בשלב הראשון. היה לי קשה מאד לקבל את זה שאריה יוצא מהלימוד, הוא אמר לי 'אני רק עושה לרב וחוזר אחרי הבחירות'. כשהסתיימו הבחירות הוא אמר שהוא רוצה לחזור, אולם הרב עובדיה ביקש 'ומה שהרב מבקש חייבים לעשות'. כך זה נמשך. נוצר תהליך שלא היה תלוי בו. הגיע השלב שהו שאלתי 'מה עם התורה שלנו, מה ייהא עליה?'. היה לי קשה, הגבתי בתחושה של אכזבה".

הדברים הגיעו לאוזניו של הרב עובדיה, שהגיב:"רצית ראש ישיבה אחד כשהתחנת?, את מקבלת מיליון ראשי ישיבות'. כל עולם התורה שלך הוא שלך, הוא דיבר איתי במילים חמות שאי אפשר לעמוד בפניהן. וזה היווה רגיעה לתקופה עד ששוב אריה חזר, ושוב הרב דיבר איתי"

דרעי מוסיפה ומספרת: "היו לי הרבה צמתים בחיים במהלכם הבנתי שאי אפשר להתנגד לעוצמה אליה אני שואפת .להגדיל תורה ולהרבות. את הזכות הגדולה שניתנה לו למען עם ישראל, לא ניתן לעצור".

דרעי מספרת על הרגע שבו בעלה נכנס לכלא, אחד הרגעים הקשיים בחייה: "ידעתי בדיוק למה הוא שם, כשאתה יודע, זה מהווה אתגר גדול עוד יותר. אני את עצמי שמתי בצד, רציתי שהילדים יבינו 'אשרינו שנתפסנו על דיברי תורה'.

"הוא עשה הרבה דברים שקוממו הרבה אנשים אבל הכל ממקום אחד - למען הגדלת ושמירת ערכי התורה. יש בו תכונות של מנהיג והבנתי שהוא לא נועד לשבת בבית. אנחנו כבר אנשי ציבור עם מטרה אחת - להגדיל תורה. כשאתה יודע את האמת, הכל ברור לך. אם זה היה פוליטי בלבד או למטרת עסקים לא הייתי נותנת לו בשום אופן.

"אריה עשה את המקסימום כדי לחבק את אלי ישי... לא הכל מושלם. צריך לדעת שאנחנו עושים את הדבר הנכון ושלמים עם מה שאנחנו עושים.

"אני שלמה עם מה שאני עושה. החיים הם לא פיקניק, החכמה לעשות דבר שאתה שמח איתו.

לאיזה דמות נשית מהתנ"ך את מתחברת?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לרות יש נחישות מול האמת, והיא עמדה מאחורי כל הקשיים, האמינה למרות ועל אף שזה היה כמעט בלתי אפשרי.

"לאסתר המלכה - יש לי חיבורים עצומים אליה, בנחישות, בעוצמה וגם מהמקום שלא היה לה הורים. מה פתאום דוחפים אותה לבית המלך? היא אינה חפצה בכך. לכן אני מאמינה בשליחות שאני נמצאת כביכול "בבית המלך" וזוהי זכות ענקית בעיניי לראות במה אוכל לעזור לאחיי ואחיותי.

"אין לי שאלות לקב"ה כל מה שעברתי, התייתמתי, עברתי גלגולים, ובחיים לא שאלתי שאלות רק בקשתי כוחות, תן לי כח לקדש את שמך.

"מהמקום הנשי שלי חשבתי על רעיון "המניה" - כל אישה שרוצה אחדות בביתה בחוץ, תקרא פרק תהילים אחד ושהוא יהיה ממוקד למטרה אחת רק לאחדות. האחדות תבוא דרך תפילתן של הנשים".

]]>