כמה אירוני או אם אפשר לומר איראני, שהנאום אותו ישא היום נתניהו בקונגרס יהיה על סף תענית אסתר. שיתהפך המספד והשק שצפינו לנתניהו ויהפוך לנו למשתה ושמחה ויום טוב.

אתמול שמענו את הנאום הטרום נאום. הערב נשמע את הנאום ממש ומקווים שלא יהיה זה נאום פוסט טראומתי אלא כזה שבאמת יביא לרגיעה בין הצדדים. לא התכוונתי לרגיעה בין איראן לשאר העולם אלא בין נתניהו לאובמה.

המתח החל כבר אתמול עת נאם נתניהו בביטחון גמור. הרי כמו בוויכוחים בין בני זוג לא חשוב מה אומרים באמת אלא חשוב הטון, המבט, היחס והרי אפשר שיחסים ארוכי טווח בין שתי מדינות יפלו על ריב אחד? אם כן הם לא היו יציבים מלכתחילה.

אי אפשר להתעלם מהמחווה הזוגית שהרעיף נתניהו על שרל' בפתיחת דבריו. יהיו אלו שיגידו נו טוב הא מפחד, עושה מה שהיא אומרת. אבל עדיין זה עושה רושם כי יש לו הכרת הטוב לראש הממשל שלנו לאישה שלצידו,, על אך המצקצקים וההמצות, גם אם הן צודקות אם לאו, בזה לפחות נתניהו יכול לסמן לעצמו וי, חסך לעצמו משבר ראשוני.

לעיתים דווקא משברים הם אלה שמחזקים יחסים, כמו בזוגיות ככה במשברים ביחסים בין מדינות. ואנחנו עם אשר שנים לא נשמע קולו אינו יכול לשתוק עוד אלא לומר בפה מלא בערב תענית וצום לא עוד. לא עוד נשתוק מול כל סוג של איום ובפרט האיום האיראני. לא עוד נידום ונשקוט אל מול הסכם גרעין המתגבש מול איראן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמו אסתר המלכה הנחלצה להגן על עמה מפני איום איראני אחר, אנו מחזיקים ידיים שנתניהו יעלה הערב בדיוק בשש לפי שעון ישראל ויצליח להגן על כל העולם ולו רק כדי להראות לכל העמים שישנו עם אחד המפוזר בין כל העמים עליו יש להגן גם היום כמו בכל דור ודור בו עומדים עלינו לכלותנו.

נמתין לנאום המעניין לא פחות בשל העובדה שהוא ישודר בדיליי של 5 דקות, לא פשוט לערוך נאום מהיבט ימין לשמאל. בזמן זמן קצוב של חמש דקות ע"מ למנוע תעמולת בחירות.

האתגר הגדול הוא למגישים ולעורכים שאמורים להעביר את המסר (האמיתי, אבל כמעט וזה לא קיים) דווקא הפעם יותר מתמיד זה יכול לשמש לטובתם. נתניהו ידבר ע ל האיום האירני וההתחמשות, וכמה זה מסוכן לעם ישראל, ואנחנו נחריש נקשיב ונתכונן לצום.

]]>