אולי את סתם עייפה היום, ואולי לא מתענינת בפוליטיקה. אולי את מאוכזבת מתפקודם של נציגייך בבחירות הקודמות, ואולי השתכנעת להמנע כאות מחאה על אי שילובך ברשימה. אולי פשוט לא אכפת לך מכל הקרקס שמתנהל סביבך בחודשים האחרונים, ורוצה לשמור על שפיותך על ידי חוסר מעורבות.

אני מבקשת ממך לחשוב מחדש.
היום יותר מתמיד חשוב שתתנערי, תקומי, ותלכי להצביע.

חשבי על ההזדמנות: את נמצאת בעמדת כח היום. מפלגות שבעבר קבלו קולות של ציבורים שלמים כמובן מאליו נלחמות היום על כל קול. גם הקול שלך אינו מובן מאליו. לכן כל כך חשוב שתשמיעי אותו.

קחי איתך את הילדים, ובדרך תספרי להם למה מתאמצים והולכים כדי לחכות בתור ולהכניס פתק לקופסה.

יש לך צרכים – את יודעת מה הם.

אני למשל רוצה סידור הולם לבת הקטנה שלי שיאפשר לי לעבוד ולא להוציא את כל הכסף שהרווחתי על מטפלת, גן, או צהרון.
אני רוצה לקנות דירה.

אני רוצה פטור מתשלום ביטוח לאומי לאנשים שאינם עובדים, כולל עקרות בית. החוקים במדינת ישראל כרגע עובדים נגדי בנושאים האלה ואחרים.

אני אישה חרדית ואני רוצה זכויות. אני רוצה עוצמה. אני רוצה להשפיע. אני רוצה להשמיע את קולי.

בשביל זה נוצרו מפלגות – אנשים שמצהירים על כוונתם לפעול לחקיקה מסוימת, ובשביל זה נוצרו בחירות כדי שנשלח לכנסת מבין כולם את הנציגים שמבטיחים לפעול למען האינטרס שלנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לא חייבים לאהוב אותם אישית או להזדהות עם כל השקפתם, מספיק להקשיב להבטחות ולתת את הקול, היום יותר מתמיד חשוב שתתני את הקול הזה, כדי שמחר תוכלי לבוא ולדרוש את שלך.

את לא לבד – יש עוד אלפים כמוך, נשים שחיות בציבור בחרדי ורוצות את אותם הדברים. ביחד זהו כח אלקטורלי עצום. חשוב שתביני כמה כח יש לך בידיים, את יכולה היום לשלוח נציג פרטי משלך לכנסת. היום חשוב שתבחרי, כדי שמחר נוכל כולנו לפנות לנציג ההוא שנכנס בקולותינו ולדרוש יצוג.

מחר נוכל אני, את, השכנה, האחות והגיסה, ביחד להתחיל ולממש את ההצבעה שלנו היום.

תצביעי היום כדי שמחר יהיו אלפי נשים חרדיות שיקומו ויאמרו "אתם פה בגלל הקול שלי – היו לי לפה!". לא אחת או כמה שמתלוננות על חוסר יצוג או חוסר שוויון, אלא אלפי נשים חזקות, שמבינות את כוחן הדמוקרטי ומשתמשות בו בתבונה לטובתן.

מחר לא תוכלי להגיד "לא בחרתי בך, לכן תהיה הנציג שלי". לכן את צריכה להצביע היום.
חברים מקשיבים לקולך, השמיעיני.

]]>