רבים עושים את ליל הסדר בבית וגם את שביעי ואפילו מארחים. אם נשאר לכם אוכל ניתן להקפיא או לחלופין לבשל כבר ביום ראשון ולהקפיא כדי לא להיות מותשים.

מי שרוצה לטייל ממש כל חול המועד, יכול גם לקנות אוכל מוכן כשר לפסח כדי להקל על ההכנות. מוטב להכין ארוחת פרווה על בסיס דגים וסלטים וארוחה אחת חלבית גם כדי לגוון. כך ששתי ארוחות יהיו קלות במיוחד.

כיוון שחול המועד מאוד ארוך לא צריכים להידבק אחד לשני יתר על המידה. במיוחד כשאחד מבני הזוג זקוק למרחב שלו ניתן להחליט שיום אחד למשל האישה תקח את הילדים לאימה, לאחותה או סתם יום כיף והבעל ינוח ולהתחלף.

בצורה כזו כל אחד מקבל כוחות הילדים נהנים ונשמר האיזון במרחב הזוג והמשפחתי.

במקרים רבים יש סבא וסבתא שלא יוצאים לטייל ממש אלא נהנים בבית. מותר לכם ההורים לקחת יום אחד פינוק לעצמכם כמובן לאחר תיאום מראש ולהשאיר את הילדים איתם.

אתם נהנים גם הילדים מפנקים ומה טוב יותר לדור השלישי אם לא להיות עם הנכדים. אם נראה לכם שיום שלם קצת כבד אז תקצרו אותו למספר שעות או לחילופין תנו לעצמכם ערב אחד ארוך לבילוי ללא הילדים, כדי לא להשתגע ובמיוחד כדי למלא מצברים.

בשישי בבוקר יש כאלה שנוהגים לעשות על האש זכר לקורבן פסח וכך יוצא שהארוחה אחת מתבססת על הבעל. תכנון נכון של ארוחות יביא לשביעי קל ונחמד במיוחד.

והכי חשוב לזכור להנות בחג, לנצל זמן איכות למשפחה לפני נחזרה לשיגרה מיד אחרי החג.

]]>