כ- 4000 נשים השתתפו במעמד מרגש של תפילה שמחה ואחדות בקיסריה, הרב יצחק יוסף פותח את הערב בדברי חיזוק לנשים, וברגע הזה נפתחים שערי שמים, נפתחים הלבבות, הדמעות, השמחה..

בפעם הראשונה קיסריה מוארת באמת, אומרת לוי, באור יקרות של קדושה, באור של שמחה, אני לא מדברת על תאורת המסכים והלדים המרשימים אלא על האור שייצא מהפנים שראיתי למולי, נשים יקרות מלאות ברגש ואמונה..אחדות, פשטות ואהבה ענקית..מלאו את המקום באושר גדול.

תמיד ידעתי שהשירה פותחת את הלב ומשהו בתוכי הוביל את הקהל לערוך סוג של ווידוי ומחילה לפני השיר שחברתי "סליחה", לקחנו נשימה וכל הקהל יחד איתי אמר בחודש הרחמים "הריני מוחלת וסולחת לכל מי שהכעיס אותי"..לא היתה עין אחת יבשה. כל הדמעות האלה הצטרפו לשרשרת ארוכה שהגיעה תחת כסא הכבוד וכמובן שהשמחה מנצחת, אחרי שירת הנשמה פצחנו בשמחה ענקית, כולן היו על הרגלים, שרו, רקדו, שמחו, הסאונד של מחיאות הכפיים היה בלתי נשכח.

האנרגיה שם היתה שמיימית, ואז הגיע השיא של הערב, הרבנית ליסה דדון, שהיא זו שאחראית לקיומו של הערב יחד עם המפיק הנודע תומר מלכה, ערכה הפרשת חלה מרגשת, כאשר המפרישה היתה אחת הנשים מהקהל ששבוע לפני לקחה על עצמה למחול ולסלוח לאחותה. ימי הסליחות..

חילוניות, דתיות, מתחזקות, כולן יחד עונות "אמן" בברכות אמנים בקיסריה. ללא ספק בפעם הראשונה שנשות ישראל זוכות לראות הפקה מקצועית ברמה גבוהה ביותר. שילוב של תרבות ורוחניות בעוצמה אדירה..

מה קורה לך בפנים כשאת עולה לבמה?

הופתעתי כל כך להרגיש "בבית", אני מרגישה כל כך נוח על הבמה ובאמת חשבתי על זה, וכל כך הודיתי לקדוש ברוך הוא שלימד אותי להתחבר אליו ולהבין ש"שיוויתי השם לנגדי" הרי בכל ערב הייתי פותחת את המופעים "ערב טוב בני ברק, ערב טוב אומן, ירושלים וכו.. אז אוקי.. הפעם זה ערב טוב "קיסריה" – וכאן הרגשתי שאני רוצה לפתוח באמת שלי ופתחתי "ערב טוב בורא עולם – ואז "ערב טוב קיסריה".

אני חושבת שהעבודה הרוחנית שלי הכינה אותי לכזה מופע וזה אומר שהחסידות מדברת המון על ביטול ה"אני", הפוזה, האגו. וכשאתה מגיע בתחושת שליחות, שמחה ופשטות אז אתה מרגיש נוח, וכלכך שמחתי שהתגובות שקבלתי הן "זה היה נראה שאת כל שני וחמישי בקיסריה."

פתחתי בשיר "מודה אני לפניך ", הבית פותח במילים "היום חוסה בין כנפיך, ימים ושנים כוחות חדשים בדרך אליך" אני מודה לשם שנתן לי היכולת להתבודד על במה מול 4000 נשים..

מה עכשיו, מחכה למופע הגדול בבית המקדש?

מפתיע שכולם שואלים מה עכשיו. כאילו שאם הגעת למקום הזה אז זה הטופ."היי.. אנשים חייבים להתעורר והבין שאנחנו בחלום אנחנו כל הזמן ממשיכים הלאה, הלוך וגדול עד בוא היום הגדול. בו יבוא המשיח. ואז תשאלו "מה עכשיו" – ואני אשיב שאני מתכוננת ומשתוקקת ונכספת לשיר בבית המקדש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ונסיים בדבר תורה מיוחד לפרשת שופטים: ההנהגה הפנימית של האדם הפרטי. על זה אומר רבי נחמן נחמן בליקוטי מוהר"ן א' ש"האיש הישראלי צריך לראות את השכל שיש בכל דבר על מנת שיאיר לו השכל שיש בכל דבר להתקרב אל השם יתברך על ידי אותו דבר" בידוע שגוף האדם בנוי בסדר מופלא:

מח=ראש

לב=רגש

כבד=תאוות כשהמח הוא השולט, הוא השוטר, הוא השופט את במצב של מלכות

המח וכח המחשבה נמצאים בראש , האריז"ל אומר שהעולם הוא אדם גדול והאדם הוא עולם קטן. זה מכיל את זה וזה נמצא בתוך מחובתו של האדם ללמוד כיצד להנהיג אותה בצורה בריאה ונכונה המשרתת את תכלית הבריאה. האדם עצמו הוא השופט, הוא השוטר, הוא המלך, ועליו להנהיג את כל ענייניו בהם על פי דרכה של תורה, כשהאדם משליט את השכל הוא מלך

כשניצבתי על הבמה ידעתי שאני חייבת לשים שוטרים במחשבתי, שלא ייתנו לגאווה או להתנשאות להכנס ללבי כמו פקודה שמקבלים משופט כל הארץ "משימתך היא לעורר את בנות ישראל, לרגש, לקרב אותן אליי- השתמשי בכל הכשרונות שנתתי לך! אל תתבלבלי, מלאי לבך אהבה"

וכך מצאתי את עצמי על במת קיסריה מחוברת למלך מלכי המלכים ושרה שירה מתוך הלב כשהמח שולט, כשהמחשבה מכוונת למקום הנכון, זה כמו מנצח שמנצח על תזמורת בהרמוניה מופלאה ללא זיופים.

שבת שלום!!

]]>