מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

את העובדה שאני בעצם עוסקת בתחביבים שלי. את הזכות שניתנה לי לחלום את רצונותיי וליצור אותם, כשלצידי מאיר, בעלי התומך, שמייצב לי את הקרקע, בתי יסמין, שמשמשת לי מקור השראה לדור החדש, צוות של אנשים מופלאים שאני אוהבת וקשורה אליהם בכל נימי נפשי, אנשים שמגיעים כל יום ליום יצירה נוסף, מגשימים לי את חלומותיי וגורמים לי לאהוב כל רגע ביום.

מהן ההשראות שלך?

ההשראות שלי ברובן מושפעות מהעבר, בעיקר מאהבה שיש לי לאוספים שלי כמו גלויות ויקטוריאניות, תיקי חרוזים, תחרות עתיקות ובובות וינטאג'. את כל האהבות שלי אני אוהבת לתרגם בעזרת טכנולוגיות שפיתחנו לעולם התכשיטים, האופנה וחפצי הנוי. כך מתאפשר לי לעטוף את עצמי באותו עולם קסום שקורם עור וגידים באינטרפרטציה עכשווית.

‏

האם את מושפעת באופן אישי מטרנדים או שיש לך קו אישי ברור ומוגדר?

אני ממש לא עוקבת אחרי טרנדים, את מה שאני יוצרת אני קודם כל עושה בשביל עצמי ואחר כך אוהבת לשתף בזה אנשים אחרים. הרבה פעמים קורה שאני מקדימה את הטרנד, כמו הגובלנים, תכשיטים בחיתוך צורני שאני מייצרת כבר כמה שנים ועכשיו הפכו לטרנד, וכל העיסוק בתלת מימד שאני עובדת איתו כבר שנים ועכשיו הפך ללהיט. בתוך העולם שלי שהוא מאוד ברור לי, אני מחדשת כל הזמן ומנסה חומרים חדשים וטכניקות חדשות.

מה דעתך על מקומם של התכשיטים ואבזרי האופנה בטוטאל לוק של הישראליות, ואיזו עצה היית משיאה להן בנושא?

בעבר, עולם האופנה היה הרבה יותר מקובע ומוכתב מראש. עם השינויים בעולם והמהפכה הטכנולוגית, העולם נפתח ויש הרבה יותר ביטוי לסגנונות אישיים ושונים. האינטרנט והבלוגים יצרו מרחב גדול לסגנונות רבים ומה שהיה נחשב בעבר קצה נמצא היום במרכז. כיוון שאני מאמינה במקוריות, אני מרגישה שככל שיש מקום לכל אחד להביע את המקוריות שלו וככל שיותר אנשים נחשפים לסגנונות שונים יש יותר עניין ולשם הייתי רוצה שגם עולם האופנה ימשיך להתפתח. להבלטת הייחודיות והסגנון האישי של כל אחד ואחת באמצאות אפשרויות בלתי מוגבלות. אנחנו ברי מזל לחיות בעולם שמאפשר את זה. ואני ממליצה לכל אחד להעז לבטא את עצמו

‏

מה מייחד את התכשיטים ואבזרי האופנה והנוי של המותג? באילו חומרים עיקריים את משתמשת בעיצובייך?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אני חושבת שמה שמייחד את הפריטים שלי זה עניין, שמחה וצבעוניות. חשוב לי שזה יהיה ייחודי, לא משהו שרואים בכל מקום או מושפע מטרנדים כאלה או אחרים . חשוב לי מאוד השילובים השונים בין הפריטים, כך שפריט מודפס משולב עם פריט חלק ליצירת מראה שכבות הרמוני. אני שואפת ליצור את האיזון הנכון בקולקציה שיאפשר לנשים להביע את עצמן ולהרגיש טוב עם עצמן ולהעז להיות מי שהן באמת ולבטא את הייחודיות שלהן. בעיצובים שלי אני מנסה ליצור שפה שאינה תלויה בזמן, אני מרגישה שהפריטים שאני יוצרת הם על זמניים, מאם לבת. אני משתמשת במגוון רחב של חומרים, תחרות שאנחנו צובעים אצלנו בעבודת יד, אבני סברובסקי, קריסטלים, חרוזים, סרטים מיוחדים, מתכות בחיתוך צורני, פרחי משי, עורות מודפסים ומגוון רחב של בדים מודפסים. הרבה פעמים החומר עצמו מעניק לי השראה לעיצוב הפריט.

השילוב בגרפיקה מביא לעיתים שימוש במאפיינים מעולמות תוכן שונים, איך את מוצאת את המוטיבים שיתחברו ללקוחות שלך בצורה הטובה ביותר?

אני מאוד קשובה לצרכים של הלקוחות שלי על מנת שכל אישה תוכל למצוא את המקום שלה אצלי. כשהבנתי שמוטיב זה הוא בעייתי בחרתי להשתמש במוטיבים מעולמות תוכן אחרים. בזמן האחרון הגיעה השמועה לאוזניי שהתנצרתי, שמועה שהייתה מגוחכת בעייני שכן אני בנאדם מאוד שורשי, שורשיי הם ביהדות, בקיבוץ ובאהבת הארץ. כנצר למשפחת בן גוריון (אחיו של דוד בן גוריון אברהם היה סבי), אני מוצאת את עצמי כממשיכה את החזון הישראלי בהקמת המפעל שלנו כאן בארץ בבת ים שמעסיק מאות עובדים ומשמש עבורם מקור פרנסה ובית.

פסח בשבילי הוא מהות הגאולה הכללית והאישית, בעצם האביב מביא לנו את התפתחותה של האישה כיצירה של עצמה, ההתרגנות, ההתחדשות, העשיה ומיד אחכ' החג שמגיע הם סמל החירות והיצירתיות.

‏חג כשר ושמח, מיכל נגרין.. ]]>