סגולתה של הפרשת חלה השבת הינה סגולה מכופלת, גם לבנים צדיקים וגם לפרנסה, דווקא בשבת הראשונה לאחר הפסח יש הנוהגים לאפות חלה בצורת מפתח על מנת להדגיש את סגולתה ומעלתה של ההפרשה השבת. סיפורים רבים ישנם אודות הפרשת החלה וסגולותיה, אך סיפורה של רותי הוא אחד הסיפורים המרתקים, הוא גם סיפור נס של ממש, מאז ועד עכשיו הפרשת החלה שלה נעשית תדיר, באורח קבע ובהקפדה יתירה על המצווה החשובה שהצילה את חייה.

רותי אטיאס היא מחברת ספר רב המכר 'שלישי באשמורת', שנכתב בחייה של הרבנית בת שבע קנייבסקי זצ"ל בעקבות הקימה היומית שלה לתפילת הוותיקין. בדרכה לתפילת השחר, היא הייתה בטוחה שהיא תהיה היחידה שם אך משהגיעה הבינה מיד כי היא לא לבד, בקרב המתפללות היתה הרבנית קנייבסקי באופן קבוע מתפללת שם, הספר נכתב אודות הרבנית קנייבסקי שהיתה ידועה בסיפוריה ככלי לעידוד ותקווה לכל אותם הנשים שהגיעו אליה מכל קצוות העולם. הרבנית היתה ידועה בהפרשת החלה שלה, היא היתה מברכת את הברכה בכוונה עצומה וממנה נושעו נשים רבות. הרבנית עצמה ראתה ניסים גלויים מההפרשת חלה.

‏בית כנסת לדרמן בתפילת ותיקין

וזה מה שספרה הרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה שנכתב בספר שלישי באשמורת כלשונה ממש אודות עוצמתה של הפרשת החלה:

"אחת ממכרותי שגרה בבני ברק, מקפידה זה תקופה ארוכה לבוא מידי יום שלישי לתפילת הוותיקין בעזרת נשים בבית הכנסת לדרמן. אישה זו מגיעה אל ביתי מידי שנה בשנה בתאריך קבוע. בכדי לומר את תפילת "נשמת כל חי" על הכסא של הסטייפלר בכוונה ולהודות לקב"ה מדי שנה בשנה, על הנס אשר גמלה בתקופת השנה הזו, והוסיף לה שנות חיים לאורך ימים טובים אמן עת היא ניצבה בסכנת חיים של ממש, ר"ל.

היה זה לפני שנים, כאשר האישה עברה לידה קשה. המצב הסתבך ואותה אישה פשוט היתה במצב קשה מאד ואפילו קריטי. היא שכבה בטיפול נמרץ בסכנת חיים ממשית, עד שבעלי (הרב חיים חיים קנייבסקי שליט"א), אמר שיוסיפו לה שם. הגעתי לבקרה בבית החולים, ושם במחלקת טיפול נמרץ. בקשתי ממנה שתקבל על עצמה בלי נדר, להפריש חלה מדי יום שישי באופן קבוע, בשביל לקבל חיים אמרה שמוכנה להפריש כל יום! (מה יש לעשות בחיים חוץ מלהפריש חלה.......) אישה הסכימה, אמה הביאה לה בקערה הכחולה מפלסטיק את הבצק לתוך חדר טיפול נמרץ. היא הפרישה שם חלה ומיד לאחר מכן התייצב מצבה והיא יצאה מכלל סכנה.

מאז אותו נס שמימי שארע בזכות מצוות הפרשת חלה, מקפידה האישה שניצלה במשך שנים על גבי שנים, על מצווה יקרה זו של הפרשת חלה בערב שבת. וכמעט בכל שנה, בתאריך הסמוך ליום הנס, היא מזכירה לי ולמשפחתי, את הנס שארע לה בימים אלה ע"י שבאה לומר 'נשמת כל חי' על הכסא של הסטייפלר, והיא אף מחלקת לכל הנשים המגיעות אלי, תפילה יפה ומיוחדת לבנים צדיקים, שסגולה לאומרה בעת הפרשת החלה."

‏(הברכה לזיכוי הרבים ובאדיבות משרד הפרסום דימיון)]]>