כמה מחקרים ונתונים שיחזקו את המשפט החשוב ביותר 'אמא יש רק אחת'!

מורידה את מפלס הלחץ

שיחת הרגעה עם אמא אפילו לכמה דקות ביום נבדקה, ונמצא כי במהלך השיחה קולה של האם משחרר אלינו את החומר הקרוי בשם 'אוקסיטוצין', אותו הורמון שאחראי לצירי הלידה ולתפוקת החלב בזמן ההנקה, קולה של האם כלפי הילד שלה הוא אינו סתם קשר המסתכם בהד קולי, עוד מימי התפתחות העובר בבטנה, הקשר הראשוני לעולם החדש הוא קשר קולי שהולך ומתעמק עם השנים.

היא אחראית גם על התפתחות המוח שלנו

מחקר שנערך בשנת 2012 מצא כי נתינת האם ואהבתה, מרחיבים את האונה במוח ואחראיים על החלק הקרוי 'היפוקוסמוס'– זהו החלק שאחראי על הלמידה והזיכרון שלנו, הוא ממוקם באונה הצמודה ביותר לרקה, לאהבת האם אין גבול והיא משתלטת על חצי מהמח שלנו.

אמהות גורמות לנו לצחוק

הן תמיד יודעות מתי להזכיר ולספר את הזכרונות הקטנים והמצחיקים שרק אמא יודעת, הצחוק כידוע משחרר את המתח, ובלי קשר צחוק ידוע כסגולה לאריכות ימים, יכול להיות שזו הסיבה שאמא דואגת תמיד להצחיק אותנו על מנת שנשאר בחיים שנים רבות, לצידה.

משפיעה על הזוגיות שלנו

מחקרים רבים עסקו בדבר השפעת דמות האם על הזוגיות, מחקר שבדק את כל הקשור בין גיל ההתבגרות לזוגיות בגיל מאחר יותר, מצא כי אהבת אם והרעפתה ללא גבול בגיל הילדות, רק תורמים לפיתוח היכולות והקשר הזוגי באופן בריא יותר וזאת בשל יחסה של האם לילדיה.

אמא היא הדמות הראשונה האוהבת בחיינו

מכיוון שהיא זו שנושאת ברחמה והיא הראשונה עימה אנחנו באים במגע אנושי, מניתוח ממצאים שנאספו במשך שנים נמצא כי מח האם נבדק בשעת הלידה והראה כי הוא מתנהג כמו 'מוח מאוהב' מבחינה כימית, ז"א שהאם בזמן הלידה מרעיפה אהבה, אכפתיות ומפלס החרדה עולה גם כתוצאה משינוייים הורמונליים שהיא חווה.

החברה הכי טובה

היא תעשה הכל על מנת לדעת מה עובר עלייך, היא תדע תמיד להרגיע ולנסות להפחית לחץ, ותמיד תרצה בטובתנו, ותנסה למנוע בכל מיני דרכים מתוחכמות צער מאיתנו. בקיצור -'אמא יש רק אחת' אין מה לבדוק יותר!

]]>