למרות שנדמה לנו כי 'משחקי קופסא' שייכים לעידן הקודם, כדאי שנרענן ונחזיר אותם לחיי ילדינו. בשבתות ארוכות זה יכול להיות פתרון מצויין. אם אנחנו רוצים שילדים באמת ישחקו וייהנו ממשחק קופסא. צריך מבוגר שישב וישחק איתם. לפחות בפעמים הראשונות.

השיקול הראשון בבחירת משחק צריך שהוא יהיה "כיף". לכן מומלץ לחפש משחקים שיש בהם עניין של משחק ולא דפי עבודה בתחפושת של משחק. מומלץ לשחק ליד שולחן בגובה שנוח לשחקנים, המבוגר שמשחק עם הילדים רצוי שישתתף במשחק באמת ולא רק ינחה את המשחק. משחקי קופסא עדיף לשמור במקום שפחות נגיש לילדים הקטנים על מנת לשמור על שלמותם

המלצות לשבת ולחג השבועות:

"הכבאים באים" - מבית Fox mind

משחק מקסים לילדים מגיל 3+, במשחק יש לוח עליו מצויר בית ושלושה מסלולים של כבאים ומסלול אחד של אש. המטרה במשחק שכל הכבאים יגיעו לבית לפני האש. במשחק אין מנצחים כל השחקנים שותפים למאמץ להביא את הכבאים לבית ולנצח ביחד את האש. משחק נהדר לעבוד על שיתוף פעולה ונעים מאוד במיוחד לילדים שקשה להם במיוחד להפסיד במשחק.

"כדורגל" מבית ORCHARD TOYS

משחק כיף המתאים לגילאי 5+, במשחק 4 לוחות משחק המדמים מגרשת כדור רגל. חיילים בצורת כדור וקובייה. המטרה להגיע לשער. המשחק מתנהל כמו משחק "סולמות וחבלים" משודרג. כל שחקן מקבל לוח ומשחק בלוח שלו בלבד. הלוחות בגודל נוח לילדים. משחק שעוזר מאוד לחבב את משחקי הקופסה על ילדים שעדיין לא היתה להם התנסות טובה.

"בלאגן" מבית Fox mind

משחק מאתגר בכל פעם מחדש מתאים לילדים ומבוגרים, במשחק קלפים וחפצים מיניאטוריים. המטרה במשחק לאסוף כמה שיותר קלפים. אוספים קלפים בכך שתופסים את החפץ התואם לכל כרטיס במהירות. המשחק דורש ערנות וגמישות, ומאתגר מבוגרים וילדים כאחד. משחק שכל המשפחה תהנה לשחק יחד.

כל משחק קופסא עוזר לפתח מגוון מיומנויות. שחקו בשביל ההנאה ומבלי להתכוון ותגלו שהילדים לומדים ומתפתחים במגוון תחומים, וגם.. על הדרך תגלו עוד כמה דברים שלא ידעתם על עצמכם..

פשוט תיהנו, חג שמח!

]]>