עשרות בני נוער יהודים מלונדון ניצלו לאחר שימוש במכשירים שלהם כמשואות מצוקה, כאשר נלכדו מתחת הצוקים בלב ים, הם הזעיקו עזרה בחשיכה ומסוק החילוץ הצליח לאתרם לאחר שהתלמידים נופפו בפלאפונים שלהם,

התלמידים היו לכודים על חוף ים בזמן גאות, אליו נקלעו במהלך טיול שיכל להסתיים באסון אילולא הטלפונים שסייעו בעדם להאיר לכוחות ההצלה להגיע אליהם בסירות הצלה ומסוק כדי להציל אותם. בני הנוער מצפון לונדון, היו תקועים על רצועת החוף בזמן גאות הים, על הצוקים הלבנים של 'דובר' הידועה במפולות הסלעים. הטיול כלל שני מבוגרים ו-34 תלמידים.

(‏צילומסך מיתוך דיילי מייל)

אחד המסייעים בחילוץ אמר כי התלמידים היו עם 'רוח מרוממת' תוך כדי שהם שרים ולא היו מודעים לסכנה כי תוך שעות ספורות היו יכולים לטבוע, במידה והיתה גאות והמפלס היה נוטה ימינה עד הצוק, אז היו להם בעיות אמיתיות.

"הם לא מכירים את האזור, וזהו זמן הגאות בשעות אחר הצהריים המאוחרות כאשר הם יצאו לדרך, הם לא היו מודעים כלל לסכנות הכרוכות באותו מסע קטן. זוהי קרקע עוינת, יש סלעים גדולים והם לא היו ערוכים נכון לאזור כזה, זהו אזור מסוכן, נפילה קטנה מהצוק יכולה לגרום לטרגדיה".

‏
‏מנהל פאב משמר החופים: "ראינו אותם הולכים במורד הצוק בסביבות 19:00 או 20:00, "התפלאתי לאן הם הולכים. היה הרבה מהם, הרבה תיירים הולכים בכיוון הזה, ולא מבינים כמה מהר הגאות יכולה להופיע, הם ניצלו בעזרת האור שהאיר את מיקומם, ופשוט היה להם נס גדול".

מקור

]]>