כנס ייחודי ומקצועי המשותף למרכז הרפואי הדסה וארגון בוני עולם, איגד תחתיו באולמי בית ישראל ביום רביעי האחרון, מאות רבני קהילות ומו"צים שהגיעו מכל קצוות הארץ, בכדי לנצל את ההזדמנות הנפלאה לרכוש ידע בהרצאות ההלכתיות ברפואה וכן לדון בשאלות הסבוכות העולות על שולחנם מידי יום ביומו.‏

במרכז רעיון הכינוס אשר חיבר את שני הגופים הגדולים, 'הדסה' המרכז את הידע הרפואי ע"י צוות מומחים הפועלים בבתי החולים שלו בעין כרם ובהר הצופים ואת ארגון 'בוני עולם', הארגון היהודי הגדול בעולם העוזר לחשוכי ילדים, עמדה העובדה כי יש לדון ולהתעדכן במגוון החידושים הטכנולוגיים והרפואיים בזווית ההלכתית.

לשם כך, נבחרו מיטב המומחים מהשורה הראשונה בעולם הרפואה בכדי שיציגו את השינויים בתחום ויענו לשאלות הרבנים והמו"צים בנושאים המצריכים בירור. בשל הביקוש הרב מצד רבנים לקחת חלק ולהיות נוכחים בכנס חשוב זה, נקבע כי על הרבנים שהוזמנו לכנס הרפואה וההלכה, להירשם מבעוד מועד היות ומספר המשתתפים מוגבל. גם מארגני הכנס הופתעו כאשר מייד בימים הראשונים לאחר קבלת ההזמנות, נסגרה ההרשמה כשרבנים מכל החוגים והעדות, הבטיחו את מקומם בכדי ליטול חלק בערב חשוב ומקצועי זה.

דברי פתחיה בכנס, אמר מנכ"ל ארגון בוני עולם, הרב חיים שטרן אשר הציג את מומחי הדסה אשר יעבירו את ההרצאות המקצועיות. בהרצאות השונות בהן הוצגו החידושים הרפואיים, נטלו חלק בכירי המרכז הרפואי 'הדסה', מנהלי המחלקות השונות בבתי החולים: פרופ' שמחה יגל, פרופ' אריה הורביץ, פרופ' בנימין ראובינוף וד"ר יובל גיאלצ'ינסקי. צוות מכובד זה הציג את החידושים והמקרים העומדים בפניהם בתחומי רפואה טכנולוגיה ומחקר.

‏

במהלך הכינוס השמיעו דברי ברכה והדרכה, הרב שלמה בוכנר, יו"ר ומייסד בוני עולם, הרה"ג משה קליין, רב המרכז הרפואי הדסה ופרופסור יורם וייס, מנהל ביה"ח הדסה עין כרם.

הרה"ג ר' יעקב אייכלר שליט"א, מרבני ארגון 'בוני עולם' משבח את ההתקשרות והחיבור עם המרכז הרפואי 'הדסה' אשר שם לדבריו נעשה הכל בפיקוח הלכתי מדוקדק, "הדסה התקדמה לבלי היכר בהתאמתה לצרכי הציבור החרדי כאשר כל הדברים הללו נעשים בביה"ח באופן מפוקח ומבוקר הלכתית על הצד הטוב ביותר".

רבנים ומו"צים פנו לאחר הכנס להנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' וארגון 'בוני עולם' והודו להם על שנטלו ע"ע לארגן ערב מקצועי וייחודי זה שהעשיר אותם בכלים נחוצים וחשובים לטובת הפונים הרבים הצריכים עזרה ברפואה והלכה.

]]>