איך התחלת לצעורד בעולם המוזיקה?

התחלתי את דרכי בעולם המוזיקה כזמרת אופרה קלאסית, סופרן קולרטורה מגיל מאוד צעיר. זכיתי במלגות והתחלתי ללמוד באקדמיה, אבל במקביל למדתי במדרשה והחלטתי שעולם האופרה לא מתאים לאורח חיי ולמה שאני רוצה לבטא.

עזבתי, ושלוש שנים אחר כך הצטרפתי ללהקת הלל, להקת נשים מהשומרון. הייתי איתן כחמש שנים. במהלכן חזרתי ללמוד מוזיקה במזמור ועבדתי על חומרים מקוריים שכתבתי והלחנתי. את המסע הזה אני שרה ומספרת במופע שלי ״הקול שבכל״.

הופעת הבכורה שלו הייתה בשנה שעברה בכנס בניין שלם. מאז הופענו בכל רחבי הארץ, יחד עם אחי ואחותי שמלווים בפסנתר וכינור (גם הם מוזיקאים) השנה גם הוצאתי סינגל בכורה, אדמה, בהפקה של אורן צור. ובימים אלו עובדת על סינגל שני.

ממה מורכב המופע שלך?

המופע מורכב משירים מקוריים שלי. אני כותבת ומלחינה מתוך עולמי כאישה מאמינה, כאמא וכיוצרת. הטקסטים מאוד נוגעים בנשים ובנערות. אני מרגישה שאני יוצאת מתוך מקום מאוד עמוק שרוצה להביע את היצירה הנשית. את היופי והכאב הגודל שטמון בחיי היום יום שלנו כנשים.

ומתוך המקום הזה התחלתי ליצור. זה מסע לא פשוט, שכרוך בהרבה חשיפה של הנימים הכי עדינים בנפש. אבל אני מרגישה שלתת להם ביטוי ולדייק אותם במילים ובצלילים זו המתנה שיש לי לתת. הבחירה לשיר מול נשים לא תמיד פשוטה. אבל בהופעות האלו נוצר משהו מאוד אינטימי שמיוחד רק לנו כנשים, ושמאפשר לגעת בדברים שייחודיים רק לנו. ויש בזה הרבה כוח.

ההופעה הזו מאוד מגוונת כי יש בה כמה וכמה סגנונות מוזיקליים. היא מורכבת גם קצת מאופרה, קצת קאברים חדשניים של שירים מוכרים יהודיים בסגנונות שונים, ג׳אז קלאסי ועוד. וגם שירים מקוריים שיש בהם את הפן האישי יותר.

מלבד ההופעות, מה עיסוקך היום יומי?

רוב היום אני עוסקת במוזיקה, ביום יום אני מלמדת מוזיקה. למדתי פיתוח קול 14 שנים, מטובי המורים, ואני מעבירה את זה הלאה. יש לי שתי הרכבים ווקאליים לנשים. נפגשות פעם בשבוע לחזרות, שרות עיבודים שלי לשירים שונים ומופיעות. אני שמחה ומסופקת מלראות כמה זה עושה להן טוב. אני שמחה שבשנים האחרונות יש פריחה של שירת נשים בקרב הציבור שלנו ואני מקווה שזה ימשיך ויתפתח. טמון כפה כוח גדול שצריך לתת לו מקום.

‏

יש לך חלום לעתיד הקרוב?..

החלום שלי הוא להוציא את אלבום הבכורה בקרוב. זה תהליך לא פשוט שדורש כרבה משאבים. אבל זה הולך להיות מדהים. גיליתי עם השנים שלא אוכל לברוח מהמוסיקה. היא בחרה בי יותר ממה שבחרתי בה. המילים והמנגינות באים לי בימים ובלילות ולא מרפים. השירה היא פשוט אוויר לנשימה בשבילי. אני מודה לציבור שמגיע ולכל האנשים המדהימים שתומכים בדרך. בראשם המשפחה. אני מרגישה שעצם העובדה שנותנים לזה מקום עבורי זה חסד. וגם כשאני מעבירה הלאה זה חסד, כי הנשים יוצאות מההופעה מועצמות ונרגשות, והתגובות מאוד חזקות.

‏ ]]>