מהי שעת הכושר הטובה ביותר? אם את מתלבטת בין הבוקר לערב כדאי שתדעי שלכל שעה יש השלכות שונות, בשעת האמון מופרש הורמון הקורטיזול בכמות מוגברת מה שגורם למוח להיות ערני במיוחד ויכול להשפיע על איכות השינה.

לעומת זאת שינה לאחר אימון – כשעתיים אחרי, יכולה להיות איכותית כפי שנאמר: 'מתוקה שנת העמל'. בשעות הבוקר המוקדמות קיים קורטיזול ברמה גבוה מה שמשפיע על איכות האימון, לכן אם השיקול הוא להישאר עד השעות הקטנות של הלילה אימון בערב יכול לעזור לך להישאר ערנית יותר, לעומת זאת איכות האימון טובה יותר בשעות הבוקר כאשר הגוף רענן.

למה חשוב לשתות מים לפני האימון?

כאשר את מתעמלת כמובן אל תשכחי לשתות, לצריכת נוזלים יש קשר והשפעה ישירה עלך האימון, כאשר לא שותים מספיק ומתעמלים השרירים מאבדים מהאלסטיות שלהם, והסיכוי לפציעה הולך וגובר, היעילות המכנית של הגוף יורדת עקב ההתייבשות, חשוב לציין כי ברב במידה ועושים פעילות אירובית מוגברת כדאי, לשתות לפני, לעומת זאת, במידה ואתם עושים עילות ופנית בשעות הבוקר, יש לזכור כי אתם אחרי שינה וללא שתיה, זהו זמן ארוך יחסית על מנת שתזינו את גופכם במים לפני פעילות גופנית.

טיפוס ערב או בוקר?

אימון בשעות הבוקר הינו קל משמעותית למי שהינו טיפוס בוקר, לעומת מי שיותר פעיל ומתפקד בשעות הערב, במידה ואיכות האימון חשובה לך, לכי על השעות בהן את יותר מתפקדת ובמידה ואת טיפוס ערב, בצעי את הפעילות הגופנית שלך בשעות הערב.

מה מצבם של חוליות הגב?

אימון בשעות הבוקר צריך לקחת בחשבון כי במהלך הלילה הגוף היה במצב של מנוחה, הדיסקים שבין החוליות סופחים אליהם נוזלים בשעות הלליה מה שהופך אותם ליוצר כבדות בשעות הבוקר וללחץ בין חולייתי גבוה יותר, הוא מפחית את טווח התנועה, וטמפרטורת השרירים נמוכה יותר ומצריכה חימום לעומת הערב הם כבר מוכנים לפעולה.

]]>